Komentāri
Maskaviete: Pārtikas veikalu plauktos Eiropas preces vairs nav atrodamas
Foto: REUTERS/SCANPIX

Maskavas veikalu plauktos Eiropas pārtikas preces vairs tikpat kā nav atrodamas, no Krievijas galvaspilsētas portālam SKATIES ziņo Anastasija Čereņkova, kas Maskavā dzīvo kopš bērnības.

Dažos veikalos pāris dienas pēc embargo ieviešanas vēl bija atrodamas dažas ārzemju preces, piemēram, piena nodaļā attēlā redzamajā veikalā starp Krievijas precēm redzami arī pāris Vācijā ražoti piena produkti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Foto: Anastasija Čereņkova, speciāli SKATIES

Foto: Anastasija Čereņkova, speciāli SKATIES

Taču 20 dienas pēc Krievijas embargo ieviešanas ārvalstu piena produkti Maskavā kļuvuši par retumu.

Foto: Anastasija Čereņkova, speciāli SKATIES

Foto: Anastasija Čereņkova, speciāli SKATIES

Labāka situācija nav arī Skandināvu veikalā ”Stockmann” – arī no šī veikala Krievijas galvaspilsētā pazuduši Rietumvalstu pārtikas produkti, novērojusi Anastasija.

Foto: Facebook

Foto: Facebook

Anastasija Čereņkova, Maskavā dzīvo visu dzīvi:
Nemaz nepriecājos, ka Krievija vairs netirgo piena produktus no Somijas un Latvijas. Līdz šim es pārsvarā pirku somu kompānijas ”Valio” preci. Piemēram, vietējie jogurti man nemaz negaršo.

Pirms divdesmit dienām, 7. augustā, Krievija noteikusi ”pilnīgu embargo” lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības (ES), ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu, ceturtdien paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Lēmums par sankciju ieviešanu ”mums nenāca viegli, bet mēs bijām spiesti to pieņemt. Bet arī šajos apstākļos es esmu pārliecināts, ka mēs spēsim šo situāciju pagriezt sev par labu”, paziņojumā sacīja Medvedevs.

Krievijas premjerministrs arī lepni paziņoja, ka Rietumu produktu importa aizliegums ”ļaus attīrīt veikalu plauktus mūsu ražojumiem” un tas vietējiem lauksaimniecības preču ražotājiem ”dos lielisku iespēju un unikālus apstākļus produkcijas paplašināšanai, lai ieņemtu importa preču tirgu”.

Krievijas embargo ietekmē Latvijā sākta akcija pašmāju produktu atbalstam “Pērc vietējo!

Foto: TV3 Ziņas

Foto: TV3 Ziņas

Tiesa gan, pārtikas preču cenas Krievijā pēc pašu ieviestā embargo sākušas strauji augt. Piemēram, cenu kāpums 60 % atzīmi sasniedzis Sahalīnas apgabalā.

Krievija arī turpina agresiju Ukrainā. Ukrainas austrumos Doņeckas apgabala Novoazovskas pilsētu ieņēmis Krievijas karaspēks, trešdien vakarā Ukrainas Piektā kanāla ēterā paziņoja Ukrainas armijas bataljona “Dņepra-1” 5.īpašās rotas “Doņecka” komandieris Volodimirs Šilovs. Angela Merkele prasa Krievijai paskaidrojumus.

Lasi vēl