Maskavas tiesā nepacietīgi gaida spriedumu Ņemcova slepkavības lietā

Komentāri

Divarpus gadus pēc redzamākā Krievijas opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavības Maskavas tiesā šodien bija gaidāms spriedums. Tomēr pēc vairāku stundu ilgas zvērināto apspriedes un divu locekļu pēkšņas izslēgšanas tā nolasīšana pārcelta uz rītdienu. Ņemcova ģimene joprojām uz taisnu tiesu necer, uzskatot, ka uz apsūdzēto sola vajadzēja sēdēt slepkavības pasūtītājiem, ne izpildītājiem.

Ierodoties uz sprieduma nolasīšanu, visi pieci Borisa Ņemcova slepkavībā apsūdzētie izskatījās pacilātā noskaņojumā – smaidīja kamerām un jautri sarunājās savā starpā. Visi – etniskie čečeni: brāļi Anzors un Šadids Gubaševi, Tamerlans Eskerhanovs, Hamzats Bahajevs un Zaurs Dadajevs. Pēdējam uz tiesas sēdi ieradies bija brālis, kurš, asaras valdot, žurnālistiem stāstīja, kāpēc netic, ka Zaurs patiešām noslepkavojis harizmātisko līderi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs cienām un cienījām Ņemcovu. Mans brālis nekad nešautu neapbruņotam mugurā. Sēdēju tiesā un tikai dzirdēju “vainīgs, vainīgs”. Neviena paša pierādījuma! Kurš gan neatzītos pēc divu dienu spīdzināšanas?” jautā Šakrudi Dadajevs.

Gluži bez vainas apsūdzētie tomēr neesot. Tā uzskata noslepkavotā ģimene un advokāti, vienlaikus gan arī šodien paliekot pie sava, ka īstie pasūtītāji tikuši cauri sveikā.

“Vismaz daļai apsūdzēto ir bijusi saikne ar slepkavības īstenošanu, bet organizatoru un pasūtītāju vārdi tā arī nav tikuši nosaukti. Tas parāda mūsu valdības pozīciju, ka nekādos apstākļos nav iespējams rakt dziļāk līdz Ramzanam Kadirovam vai pat vēl tālāk,” saka Ņemcova ģimenes advokāts Vadims Prohorovs.

Ņemcova tuvinieki uzskata, ka slepkavību pasūtījis čečenu līderis Kadirovs, iespējams, ar paša Vladimira Putina ziņu. Tomēr šo versiju divarpus gadu laikā tā arī nav izdevies pierādīt.

Spriedumu jāpieņem zvērināto kolēģijai, no kuras pēdējā brīdī pēkšņi izslēgti divi locekļi – kāda sieviete, kuras vīrs agrāk ticis tiesāts, un kāds vīrietis, pie kura atrasti lietas materiāli. Lai arī nav līdz galam saprotams šo zvērināto izslēgšanas iemesls, sprieduma pieņemšanai kolēģijā balsu pietiek. Minimums ir 12, palikuši – 13 locekļi. Process gan šodien ievilkās, tāpēc gaidāms, ka spriedums tiks nolasīts tikai rīt.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl