Maskavas metro avārijā bojāgājušo skaits sasniedzis 22

Komentāri

Bojāgājušo skaits Maskavas metro traģēdijā, kad 15. jūnija rītā no sliedēm noskrēja pārpildīts metro vilciens, sasniedzis jau 22, informē Krievijas Veselības ministrija. Krievijas galvaspilsētā šodien izsludinātas sēras, pieminot vakardienas traģiskajā metro avārijā bojā gājušos.

[Ziņa papildināta ar 5. rindkopu]

Glābšanas darbi šobrīd ir beigušies. Visi cietušie vai bojā gājušie no pazemes ir izcelti. Informācija par cietušo skaitu atšķiras. Vieni avoti liecina par 140 ievainotajiem, bet citi vēsta, ka slimnīcā ārstējas 147 cietušie. 63 no viņiem kritiskā stāvoklī ir ievietoti reanimācijā. Krievijas galvaspilsētā Maskavā šodien izsludinātas sēras, pieminot vakardienas traģiskajā metro avārijā bojā gājušos.

Video no avārijas vietas:

Visvairāk cietis ir metro vilciena pirmais vagons, medijam RT stāstīja aculiecinieks, kurš pats atradies otrajā no trim avarējušajiem vagoniem. ”Mani uzsvieda gaisā. Uz vagona grīdas bija asinis. Redzēju cilvēkus ar galvas traumām un lauztām rokām. Sākās panika,” stāsta aculiecinieks Ivans.

Avārija notikusi Maskavas metro ”Tumši zilajā” līnijā, un tās iemesls bijis strāvas sprieguma kritums, kā rezultātā tika iedarbināts ārkārtas signāls, kas lika metro vilcienam strauji apstāties tunelī starp divām metro stacijām.

Saistībā ar Maskavas metro notikušo avāriju Latvija ir izteikusi līdzjūtību Krievijai un tās tautai. Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs vēstulē Krievijas Federācijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam raksta: “Pieņemiet vispatiesāko līdzjūtību sakarā ar avāriju Maskavas metro šā gada 15. jūlijā. Latvijas tautas vārdā lūdzu nodot dziļākos līdzjūtības apliecinājumus bojā gājušo ģimenēm un tuviniekiem, kā arī pēc iespējas ātrākas izveseļošanās vēlējumus visiem šajā katastrofā cietušajiem.”

Maskavas metro ir viena no pasaules noslogotākajām pilsētas transporta sistēmām. Tajā katru dienu tiek pārvadāti aptuveni deviņi miljoni cilvēku.

 

Lasi vēl