Maskavā un Sanktpēterburgā sievietes izveido dzīvās ķēdes, protestējot pret represijām

8 komentāri
Maskavā un Sanktpēterburgā sievietes izveido dzīvās ķēdes, protestējot pret represijām
AP/SCANPIX

Krievijas divās lielākajās pilsētās Maskavā un Sanktpēterburgā svētdien vairāki simti sieviešu izveidoja dzīvās ķēdes, lai Valentīna dienā protestētu pret varasiestāžu represijām pret politiskajiem oponentiem.

Maskavā apmēram 300 sieviešu izveidoja dzīvo ķēdi Arbatā, skandējot: “Mīlestība ir stiprāka par bailēm!” Šāds nosaukums ir akcijai, kurā Krievijas iedzīvotājus aicinājis piedalīties ieslodzītā opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitnieks Leonīds Volkovs, Valentīna dienā astoņos vakarā izejot savu māju pagalmos un iededzot mobilo tālruņu lukturīšus.

Akcijas dalībnieces sacīja, ka šādi vēlas paust atbalstu Navaļnija sievai Jūlijai, kura devusies uz Vāciju, kā arī visām sievietēm, kas cietušas represijās.

Sankpēterburgā apmēram 100 sieviešu izveidoja dzīvo ķēdi pie pieminekļa politisko represiju upuriem.

Savukārt Kazaņā pie kremļa notika varasiestāžu sankcionēts opozīcijas partiju rīkots mītiņš, kura dalībnieki protestēja pret opozīcijas aktīvistu aizturēšanu.

Tikmēr Krievijas austrumu reģionos cilvēki astoņos vakarā izgājuši ārā un iedeguši mobilo tālruņu lukturīšus un sveces. Šādas akcijas notikušas Habarovskā, Irkutskā, Komsomoļskā pie Amūras, Petropavlovskā-Kamčatskā, Ulaudē, Vladivostokā un citur.

Lasi vēl:

8 komentāri