Maskavā turpinās opozīcijas protesti

1 komentārs
Maskavā turpinās opozīcijas protesti
AFP/SCANPIX

Krievijā turpinās protesti pret varasiestāžu rīcību, kavējot opozīcijas kandidātu piedalīšanos septembrī gaidāmajās galvaspilsētas domes vēlēšanās.

Pirmdien Krievijas galvaspilsētā Maskavā pasākumā pulcējās vairāk nekā 1000 cilvēku, lai paustu atbalstu opozīcijas pārstāvjiem, kuri tika uz laiku aizturēti svētdien.

Pasākumā uzstājās arī viena no redzamākajām opozīcijas kandidātēm – Korupcijas apkarošanas fonda juriste Ļubova Soboļa, kura arī tika aizturēta aizvakar notikušajā piketā.

“Ja vēlēšanu komisijas vadītājs būtu ticies ar mums publiski un atklātu, nekas nebūtu noticis. Nesaprotu, kāpēc viņi izvairās no mums, kādēļ amatpersonas slēpjas no mums, kāpēc viņiem ir bail atbildēt uz mūsu jautājumiem. Kā jau iepriekš teicu, – mēs esam atvērti un gatavi iesniegt mūsu parakstus,” akcentēja Soboļa.

Izbrāķējot lielu skaitu parakstu, reģistrācija atteikta veselai virknei neatkarīgo kandidātu, tostarp Alekseja Navaļnija līdzgaitniecei, Korupcijas apkarošanas fonda juristei Ļubovai Soboļai. Opozīcija uzskata, ka vēlēšanu komiteja rīkojas nepamatoti, apsūdzot tās kandidātus atbalstītāju parakstu viltošanā, lai svītrotu viņus no kandidātu sarakstiem.

Svētdien Maskavā pulcējās aptuveni 2000 cilvēku, lai pieprasītu varasiestādēm nekavēt opozīcijas kandidātu piedalīšanos septembrī gaidāmajās galvaspilsētas domes vēlēšanās. Policijā aizturēja vairākus desmitus protestētāju.

Savukārt jau šosestdien Maskavā notikšot liels, turklāt – saskaņots – opozīcijas protesta pasākums.