Komentāri
Maskavā tūkstošiem cilvēku protestē pret plānu nojaukt “hruščovkas”
Foto: EPA

Svētdien, 14. maijā, Maskavas centrā pulcējās tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret ieceri nojaukt padomju laikā celtās dzīvojamās ēkas jeb tā dēvētās “hruščovkas”, ziņo raidorganizācija BBC. 

Krievijas galvaspilsētas pašvaldība nojaukto māju vietā ir iecerējusi būvēt jaunus, mūsdienīgus mājokļus, taču šī iecere ir izpelnījusies kritiku un sašutumu, jo negarantē, ka iedzīvotāji tiks kompensēti ar līdzvērtīgu mājokli. Tā vietā iedzīvotājiem tiek solīts jauns dzīvoklis ar tādu pašu kvadratūru. Sabiedrībā dominē uzskats, ka šā plāna īstenošana būs neizdevīga tiem, kuriem pieder dzīvokļi nojaukšanai paredzētajās mājās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nojaukt visas “hruščovkas” Maskavā un to vietā uzbūvēt jaunas dzīvojamās mājas Maskavas mēram Sergejam Sobjaņinam februārī uzdeva Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Šā projekta provizoriskās izmaksas tiek lēstas 3,5 triljonu rubļu (56 miljardi eiro) apmērā.

Pēc policijas sniegtajiem datiem, mītiņā piedalījušies aptuveni 8000 cilvēku, savukārt organizatori min, ka protestētāju skaits sasniedzis apmēram 30 000 dalībnieku.

Mītiņa dalībnieku plakāti aicinājuši Sobjaņinu atkāpties no amata un brīžiem izskanējis sauklis: “Rokas nost no mūsu īpašuma”.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl