Maskavā sāk tiesāt Ņemcova slepkavas; pasūtītāju vārdus joprojām nenosauc

Pievienot komentāru
Maskavā sāk tiesāt Ņemcova slepkavas; pasūtītāju vārdus joprojām nenosauc
FOTO: LETA

Tiesas priekšā šodien stājās bijušā Krievijas vicepremjera, opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavas. Lai arī, pēc cietušās ģimenes advokāta domām, slepkavas ir sagūstītas īstās, tomēr noziegumu par atklātu varēs uzskatīt vien tad, kad tiks nosaukti arī pasūtītāju vārdi. Un tie, domājams, jāmeklē kā Čečenijas, tā Kremļa pašu augstāko amatpersonu vidū.

Policijas konvojā, stingrā apsardzē un saslēgtus rokudzelžos šodien Maskavas apgabala militārajā tiesā ieveda Kremļa opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavībā apsūdzētos – Zauru Dadajevu, Šadidu un Anzoru Gubaševus, Bemirlanu Ekserhanovu un Hamzatu Bakajevu. Visi pieci čečeni, visi savu vainu noliedz. 

Tomēr līdz Ņemcova brutālās nošaušanas īstajai patiesībai vēl nav izdevies aizrakties, uzskata gan advokāts, gan opozīcijas piekritēji – Ņemcova sekotāji. Ar pieticīgu plakātu arī šodien pie tiesas tika atgādināts, ka jānosauc pasūtītāju vārdi.

Harizmātisko Putina un Kadirova kritiķi brutāli noslepkavoja pirms pusotra gada, pašā Maskavas centrā, pie Kremļa sienām. Opozicionāri pārdrošo noziegumu tulkoja kā nepārprotamu žestu – Kadirova dāvanu Putinam.

Video