Krievijā rit pret Putinu vērsts protests; vairāk nekā 1600 dalībnieku aizturēti

1 komentārs
Krievijā rit pret Putinu vērsts protests; vairāk nekā 1600 dalībnieku aizturēti
Foto: Reuters / AP / AFP / ITAR-TASS / LETA

Pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu vērstās protesta akcijas laikā visā valstī sestdien aizturēti vismaz 1607 cilvēki, ziņo nevalstiskā organizācija “OVD-Info”, kas apkopo datus par politiskajām vajāšanām Krievijā.

Divas dienas pirms Putina inaugurācijas ceremonijas, viņam stājoties ceturto reizi Krievijas prezidenta amatā, visā Krievijā notika protesta akcija “Viņš mums nav cars”, uz kuru aicinājis opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs.

Kopumā protesti tika rīkoti vismaz 90 Krievijas pilsētās, bet protestētāju aizturēšanas notika 23 pilsētās.

Daļā pilsētu akcija bija saskaņota ar varasiestādēm, taču Maskavā un Sanktpēterburgā tā nebija sankcionēta. Tur arī notika visplašākās demonstrantu aizturēšanas.

Maskavā aizturēti 704 cilvēki, arī pats akcijas organizators Navaļnijs, bet Sanktpēterburgā – 229. Visvairāk aizturēto ārpus Maskavas ir Čeļabisnskā, kur policija aizturējusi 164 cilvēkus.

 

Jakutskā aizturēti 75 protestētāji, Astrahaņā – 69, Toljati – 63, Krasnojarskā – 61, Voroņežā 56, Krasnodarā – 49, Kalugā – 28, Novokuzņeckā – 26.

Par aizturētajiem ziņo arī no Jakaterinburgas, Tomskas, Kemerovas, Penzas, Blagoveščenskas, Barnaulas, Kurgānas, Tveras, Voroņežasm Vladimiras, Samāras un citām pilsētām.

Daudzviet jau akcijas priekšvakarā tika aizturēti tās koordinatori un Navaļnija štābu aktīvisti.