Maskavā plānoto uguņošanu par godu Rīgas ieņemšanai Latvija uzskata par ļoti nedraudzīgu soli

30 komentāri
Maskavā plānoto uguņošanu par godu Rīgas ieņemšanai Latvija uzskata par ļoti nedraudzīgu soli
Ilustratīvs foto (SPUTNIK/ SCANPIX)

Latvija izteikusi protestu Krievijai, jo Maskavā plānots rīkot uguņošanu par godu 75. gadadienai kopš padomju karaspēka ienākšanas Rīgā.

Apsveicot nacisma sagrāvi, Latvija vienlaikus atgādina, ka Sarkanās armijas ienākšana Baltijas valstīs 1944. gādā nozīmēja padomju okupācijas atjaunošanu, nevis brīvību un neatkarību. Uguņošanas rīkošanu par godu Rīgas ieņemšanas gadadienai Latvija uzskata par nedraudzīgu un nepieņemamu rīcību. Tāpēc ceturtdien, 11. jūlijā, uz Ārlietu ministriju tika izsaukts Krievijas vēstniecības pagaidu pilnvarotais lietvedis.

“Latvija viennozīmīgi un ļoti kategoriski nosoda šādus pēdējā laikā Krievijā valdošus centienus attaisnot Staļina un Hitlera kopīgi pastrādātos noziegumus. Tajā skaitā – noslēgto tieši pirms 80 gadiem Molotova-Ribentropa paktu, kas, protams, bija par pamatu Baltijas valstu okupācijai. Līdz ar to mēs šādu rīcību uzskatām par ļoti cinisku, nepiemērotu un arī ļoti nedraudzīgu soli šobrīd,” norāda Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Uguņošanu Maskavā plānots rīkot arī par godu Viļņas un Tallinas ieņemšanai, tāpēc protestu Krievijai izteikusi arī Lietuva un Igaunija.