Maskavā plāno vienoties par nodokļu paaugstinājumiem cigaretēm

0 Komentāru
Maskavā plāno vienoties par nodokļu paaugstinājumiem cigaretēm
FOTO: LETA

Maskavā pirmdien sākusies vērienīga prettabakas konference, kurā paredzēts vienoties par augstākiem nodokļiem cigaretēm, neskatoties uz sīvu tabakas nozares pretestību.

Krievija, kas ieviesusi bargus pretsmēķēšanas likumus, rīko piecu dienu Pasaules Veselības organizācijas (PVO) konferenci, kuru paredzējuši apmeklēt aptuveni 1500 delegāti no valstīm, kas parakstījušas organizācijas Tabakas kontroles konvenciju.

Šis samits, kas tiek rīkots reizi divos gados, šoreiz notiek Ukrainas krīzes kontekstā, ASV un Kanādai izvēloties boikotēt sanāksmi saistībā ar Maskavas lomu militārajos konfliktos Ukrainas austrumos.

Amatpersonas sanāksmē vēlas panākt bargākus nodokļus smēķēšanai, tādējādi cenšoties ierobežot šo kaitīgo ieradumu, kura dēļ pasaulē ik gadu iet bojā seši miljoni cilvēku.

Aktīvisti uzskata, ka nodokļu paaugstināšana cigaretēm ir labākais risinājums smēķēšanas samazināšanai pasaulē, neskatoties uz bažām, ka tādējādi varētu tikt palielināts tabakas izstrādājumu melnais tirgus.

Tikmēr tabakas uzņēmumi, kuru piedalīšanās sanāksmē ir liegta lobēšanas bažu dēļ, stingri iebilst pret nodokļu paaugstināšanu cigaretēm pasaules līmenī, uzskatot, ka tā ir fiskāli nepamatota.

Tāpat sanāksmē plānots apspriest iespējamus ierobežojumus elektronisko cigarešu lietošanai pēc tam, kad PVO ierosinājusi aizliegt to lietošanu slēgtās sabiedriskās vietās un novērst to pārdošanu nepilngadīgajiem.

0 Komentāru