Komentāri
Maskavā plāno vienoties par nodokļu paaugstinājumiem cigaretēm
FOTO: LETA

Maskavā pirmdien sākusies vērienīga prettabakas konference, kurā paredzēts vienoties par augstākiem nodokļiem cigaretēm, neskatoties uz sīvu tabakas nozares pretestību.

Krievija, kas ieviesusi bargus pretsmēķēšanas likumus, rīko piecu dienu Pasaules Veselības organizācijas (PVO) konferenci, kuru paredzējuši apmeklēt aptuveni 1500 delegāti no valstīm, kas parakstījušas organizācijas Tabakas kontroles konvenciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šis samits, kas tiek rīkots reizi divos gados, šoreiz notiek Ukrainas krīzes kontekstā, ASV un Kanādai izvēloties boikotēt sanāksmi saistībā ar Maskavas lomu militārajos konfliktos Ukrainas austrumos.

Amatpersonas sanāksmē vēlas panākt bargākus nodokļus smēķēšanai, tādējādi cenšoties ierobežot šo kaitīgo ieradumu, kura dēļ pasaulē ik gadu iet bojā seši miljoni cilvēku.

Aktīvisti uzskata, ka nodokļu paaugstināšana cigaretēm ir labākais risinājums smēķēšanas samazināšanai pasaulē, neskatoties uz bažām, ka tādējādi varētu tikt palielināts tabakas izstrādājumu melnais tirgus.

Tikmēr tabakas uzņēmumi, kuru piedalīšanās sanāksmē ir liegta lobēšanas bažu dēļ, stingri iebilst pret nodokļu paaugstināšanu cigaretēm pasaules līmenī, uzskatot, ka tā ir fiskāli nepamatota.

Tāpat sanāksmē plānots apspriest iespējamus ierobežojumus elektronisko cigarešu lietošanai pēc tam, kad PVO ierosinājusi aizliegt to lietošanu slēgtās sabiedriskās vietās un novērst to pārdošanu nepilngadīgajiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl