Komentāri

Otrdienas vakarā Maskavas centrā sapulcējušies vairāki tūkstoši opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atbalstītāju, kuram Maskavas tiesa otrdien piesprieda trīsarpus gadus ilgu nosacītu cietumsodu. OMON ik pa brīdim cenšas izklīdināt sapulcējušos cilvēkus!

Kā noprotams no tiešraides, protestētājus ir ielenkuši simtiem OMON kaujinieku. Varas iestādes aicina izklīst protestētājus, taču starp viņiem un Kremļa atbalstītājiem ik pa mirklim rodas konflikti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Protestētāji arī kliedz saukļus, kas adresēti Krievijas prezidentam – Pietiek melot un karot. Savukārt Putina atbalstītāji skandē – Krievijā nebūs Maidana.

Šeit tiešraide no protesta Maskavā

Neskatoties uz viņam noteikto mājas arestu, uz pasākumu ieradies arī pats Navaļnijs, kuru gan policija pēc neilga laika aizturēja un no protestu vietas aizveda. Kā pavēstīja Maskavas Iekšlietu ministrijas nodaļa, Navaļnijs pārkāpis mājas aresta režīmu un nogādāts savā dzīvesvietā.Maskavas centrā izvietoti ievērojami policijas spēki. Aculiecinieki ziņo par vairākiem desmitiem aizturēto protestētāju.

Tiesas spriedums brāļiem Navaļnijiem

Maskavas tiesa otrdien atzina Navaļnija vainu apsūdzībās par 27 miljonu rubļu nozagšanu Francijas kosmētikas uzņēmumam Yves Rocher un piesprieda viņam trīsarpus gadus ilgu nosacītu cietumsodu.

Savukārt viņa brālim Oļegam tajā pašā lietā tika piespriests trīsarpus gadu reāls cietumsods. Oļegs pēc sprieduma tiesas zālē tika arestēts, kamēr Aleksejs līdz turpmākajam paliks mājas arestā. Katram no apsūdzētajiem piespriesta arī pusmiljonu rubļu liela sodanauda.

Brāļu Navaļniju advokāti jau paziņojuši, ka spriedums tiks pārsūdzēts.

Navaļnijs aicināja savus atbalstītājus otrdien pulcēties pie Kremļa un protestēt, līdz “režīms, kas sagūsta un moka nevainīgus cilvēkus, tiek gāzts.”

Viņa atbalstītāji sociālajā tīklā Facebook izveidojuši grupu, kuras dalībnieki vakarā gatavojas piedalīties protesta akcijā. Savu piedalīšanos apstiprinājuši jau aptuveni 18 000 cilvēku.

Sākotnēji bija plānots, ka protesta akcija notiks 15.janvārī, kad tiesa gatavojās pasludināt spriedumu. Taču, tā kā spriedums tika pasludināts šodien, arī protesta akcija pārcelta uz šo vakaru, kas neatstāja laiku saņemt attiecīgo atļauju no varasiestādēm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl