Komentāri
Maskava: NATO spēku izvietošanai pie Krievijas robežām būs sekas
FOTO: SCANPIX

NATO spēku izvietošanai līdzās Krievijas robežai, kaut arī tas notiktu uz rotācijas pamata, būs savas noteiktas sekas attiecībā uz Eiropas drošības militāri politisko dimensiju, paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas Bruņojuma neizplatīšanas un kontroles departamenta direktors Mihails Uļjanovs.

“NATO valstis, īpaši tāpēc, lai izvairītos no apsūdzībām par atbilstošo saistību pārkāpšanu, izmanto principu, ka bruņotie spēki tiek izvietoti uz rotācijas pamata, tas ir, tā nav pastāvīga izvietošana, bet savā starpā maināmas vienības,” sacīja amatpersona.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš norādīja, ka Maskavai ir vienalga, vai šie bruņotie spēki atrodas pastāvīgi vai uz rotācijas pamata.

“Mēs arī turpmāk sekosim līdzi. Pagaidām noteiktus secinājumus mēs neesam izdarījuši attiecībā uz iespējamiem pārkāpumiem, bet nepieciešamības gadījumā izdarīsim. Tam, protams, būs zināmas sekas attiecībā uz Eiropas drošības militāri politisko dimensiju,” sacīja Uļjanovs.

Pentagons pirmdien pavēstīja, ka ASV ir sākušas 3000 karavīru izvietošanu Baltijas valstīs, lai tur piedalītos vērienīgos manevros.

Operācija Atlantic Resolve iecerēta, lai Latvijai, Lietuvai un Igaunijai apliecinātu, ka alianse tās atbalsta.

Pentagona pārstāvis sakariem ar presi pulkvedis Stīvens Vorens paziņoja, ka sākusies transportlīdzekļu, helikopteru un smagā bruņojuma nogādāšana Rīgā un ka manevri ilgs 90 dienas.

Viņš norādīja, ka tiek izvietota “brigādes taktiskā grupa” – aptuveni 3000 frontes karavīru.

Kā sacīja avots ASV armijā, kas vēlējās palikt anonīms, iekārtas paliks šajā reģionā arī pēc tam, kad Trešās kājnieku divīzijas karavīri būs atgriezušies bāzē.

ASV ģenerālis Džons O’Konors Rīgā sacīja, ka karaspēka izvietošana “prezidentam [Vladimiram] Putinam un Krievijai demonstrēs apņēmību, ka mēs kolektīvi spējam pulcēties kopā”.

Piegādāti tiek tanki Abrams un kaujas automašīnas Bradley, kā arī atbalsta iekārtas. O’Konors sacīja, ka bruņojums paliks tik ilgi, “cik tas būs nepieciešams, lai atturētu Krievijas agresiju”.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl