Maskavā diennakts laikā reģistrēts rekordliels Covid-19 upuru skaits – 114

5 komentāri
Maskavā diennakts laikā reģistrēts rekordliels Covid-19 upuru skaits – 114
TASS/SCANPIX

Maskavā pēdējā diennakts laikā reģistrēts rekordliels Covid-19 upuru skaits – 114, svētdien, 27. jūnijā, paziņoja operatīvais štābs.

Pagājušajā diennaktī Maskavā tika reģistrēti 6723 jauni inficēšanās gadījumi, bet iepriekšējā diennaktī – 8457. Pavisam Maskavā ar koronavīrusu inficējušies 1 338 937 cilvēki.

Galvaspilsētā diennakts laikā no Covid-19 miruši 114 cilvēki, kopējam slimības upuru skaitam Maskavā pieaugot līdz 22 086.

Pavisam Krievijā iepriekšējo 24 stundu laikā reģistrēti 20 538 jauni inficēšanās gadījumi, bet 599 cilvēki miruši no Covid-19.

Pēdējo nedēļu laikā saslimstība ar Covid-19 Maskavā turpinājusi augt, un līdzīga tendence ir daudzviet visā Krievijā.

Pasaules valstu vidū Krievijā ir sestais lielākais inficēšanās gadījumu skaits, tomēr prezidents Vladimirs Putins līdz šim apgalvojis, ka Krievija ar pandēmiju tiek galā labāk nekā vairums citu valstu.

Kā izteicies Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins, galvaspilsētā strauji izplatās jaunā koronavīrusa delta jeb Indijas paveids, kamēr ar sākotnējo jeb Uhaņas vīrusu galvaspilsēta tikpat kā tikusi galā.

No pirmdienas, 28.jūnija, Maskavas ēdināšanas iestādēs būs atļauts ieiet vienīgi vakcinētajiem, pārslimojušajiem vai negatīvus PĶR testa rezultātus saņēmušajiem, kuri to varēs apliecināt ar attiecīgu QR kodu. Sabiedriskajā transportā, sporta klubos un frizētavās šādu ierobežojumu pagaidām nav paredzēts ieviest.

Sobjaņins norādījis, ka ēdināšanas iestādes būtu ieteicams apmeklēt vienīgi vakcinētajiem, jo “PĶR tests nedod aizsardzību”, un aicinājis cilvēkus transportlīdzekļos valkāt maskas un cimdus visa brauciena garumā.

Cenšoties apturēt jauno pandēmijas vilni, 16 Krievijas reģioni jau noteikuši stingrus ierobežojumus un obligātu vakcināciju.

5 komentāri