Maskavā aizturēti vairāk nekā 30 protestētāji

Komentāri
Maskavā aizturēti vairāk nekā 30 protestētāji
Foto: AFP/LETA

Maskavā aizturēti vairāk nekā 30 protestētāji, kuri bija plānojuši doties gājienā uz Kremli. Viņi bija izgājuši ielās pēc plaša mēroga demonstrācijām, kas notika pirms nedēļas. To laikā tika aizturēti simtiem cilvēku.

Maskavas protesta akcijas dalībnieki, kuri sevi sauc par “jauno opozīciju” bija iecerējuši doties pa Tveras ielu uz Manēžas laukumu, kas atrodas līdzās Kremlim.

Kā stāsta viens no akcijas dalībniekiem, viņam nav pieņemams Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīms.

Iļja Kurzinkovs
students

Mēs uzskatām, ka ir jāveido normāla, eiropeiska valsts. Kā to paveikt? Vispirms ir jātiek vaļā no Putina. Tauta izlems, kuru likt vietā. Jāsarīko pirmās normālās vēlēšanas kopš 1995. gada, tad viss būs labi.

 

 

Taču protesta gājiens beidzās nesācies. Varasiestādes to izjauca, arestējot vairākus desmitus cilvēku.

Ziņu aģentūra “Interfax” vēsta, ka policijas autobusos tika nogādāti vairāk nekā 30 cilvēki, tostarp nepilngadīgie.

Aktīvisti ir sašutuši, ka Kremļa oponenti tiek apklusināti, viņus arestējot.

Ksenija
studente

Tautai ir radušies jautājumi, uz kuriem atbildes netiek saņemtas. Un, kad iedzīvotāji cenšas par to izteikties, viņi tiek aizturēti.

 

 

Svētdienas protests, kas bija pulcējis dažus desmitus cilvēku, seko tieši pirms nedēļas notikušajām masveidīgajām demonstrācijām visā Krievijā, kuru laikā tika aizturēts vairāk nekā tūkstotis cilvēku, tostarp Kremļa kritiķis Alekesejs Navaļnijs. Viņam joprojām ir piemērots administratīvais arests.

Lasi vēl