Maskavā 9. maija svinības atzīmē ar karaspēka parādi

Pievienot komentāru
Maskavā 9. maija svinības atzīmē ar karaspēka parādi
AFP/LETA

Uz svinībām par godu Padomju Savienības uzvarai pār nacistisko Vāciju Otrajā pasaules karā Maskavā ieradušies Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu un Serbijas prezidents Aleksandrs Vučičs.

Kopā ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu viņi trešdien, 9. maijā, noskatījās karaspēka parādi Sarkanajā laukumā, bet pēc tam kopā ar Putinu nolika vainagus pie Nezināmā kareivja kapa, kas atrodas pie Kremļa sienas.

Parādē pāri Sarkanajam laukumam devās aptuveni 13 000 karavīru, tanki un kodolraķešu sistēmas, kā arī 75 lidmašīnas un helikopteri. To vidū bija arī divi jaunākās paaudzes iznīcinātāji “Su-57”.

Putins parādē teica runu, kurā sacīja, ka arī mūsdienās kara draudiem ir tie paši iemesli, kas agrāk – “egoisms un neiecietība, agresīvs nacionālisms un pretenzijas uz [savu] izņēmuma stāvokli”.

Karaspēka parādes par godu Vācijas sakāvei 1945.gadā tiek rīkotas arī vairākās citās bijušajās Padomju Savienības republikās.

Pagājušajā gadā uz 9.maija svinībām Maskavā bija ieradies Moldovas prezidents Igors Dodons, bet 2016.gadā – Kazahstānas prezidents Nursultans Nazarbajevs.

Video – militārā parāde Maskavā

Jau vēstīts, ka 9. maijā, Rīgā likumsargi no Uzvaras parka eskortējuši vismaz trīs protestētājus, vienu no viņiem arī aizturot.

Policistu ieskauti, trīs cilvēki Uzvaras parkā stāvēja, rokās turēdami plakātus, kas vēstīja ”Nezināt valsts valodu, kurā dzīvo, var ciemiņš, idiots vai okupants, kurš uzspiež savu valodu”.