Komentāri
Marmora kalns – Itālijā īsteno izcilā mākslinieka Mikelandželo sapni
Foto: Reuters

Renesanses laikā aprāvies sapnis tagad tiek godam piepildīts pat ar uzviju. Savulaik paša izcilā mākslinieka Mikelandželo izraudzītais marmora kalns šobrīd izpelnās lielu tēlnieku uzmanību.

Tieši pirms 500 gadiem Mikelandželo uzkāpa Toskānas kalnā Altisimo un atrada savu sapņu materiālu. Tur esošais marmors bijis izcils – bez liekiem piemaisījumiem, spraugām un citām nepilnībām.

Mākslinieks no šā marmora solījies izveidot skulptūras un izgreznot visas lielās Florences baznīcas. Ar pāvesta Leona desmitā svētību viņš izveidojis īpašu ceļu, pa kuru vērtīgo marmoru var nogādāt no Altisimo kalna līdz pilsētai. Tomēr jau pāris gadus vēlāk Mikelandželo tika liegta piekļuve neatkārtojamajam marmoram.

Foto: Marmora kalns Itālijā

Monumentālo darbu ģēnija sapnim tagad uzmanību pievērsuši daudzi uzņēmīgi cilvēki, un pēdējos gados īpašais marmors no kalna iegūts tādos apmēros kā vēl nekad.

Šobrīd ieguves vieta pilnībā pieder privātai kompānijai, kurā strādā 140 cilvēku. Gadu gaitā viņi ar Mikelandželo izraudzīto īpašo marmoru apgādā daudzus pasaules slavenākos māksliniekus. Līdz šim materiāls izmantots arī tādu būvju izdaiļošanā kā Svētā Īzaka katedrāle Sanktpēterburgā. Mikelandželo Buonarroti bija itāliešu tēlnieks, gleznotājs, arhitekts un dzejnieks. Viņa pasaules uzskats un pārliecība, ir vēlme, lai cilvēks izjūt sevi kā pašu augstāko būtni, kam citi nespēj līdzināties.

Lasi vēl