Manhetenas uzbrucējs soctīklos brīdinājis Trampu par saviem plāniem

Pievienot komentāru
Manhetenas uzbrucējs soctīklos brīdinājis Trampu par saviem plāniem
Foto: EPA / LETA

Atklājas arvien jauni fakti par pirmdien ASV pastrādāto uzbrukumu Manhetenas autobusu stacijā. Izmeklēšanā atklājies, ka 27 gadus vecais Bangladešas pilsonis pirms uzbrukuma vēstulē ASV prezidentu Donaldam Trampu brīdinājis par saviem plāniem.

Uzbrucējs sociālajos tīklos Trampam nosūtījis šādu tekstu ”Trampa kungs, jums tā arī nav izdevies pasargāt savu tautu, un tūlīt es jums to pierādīšu.”

Izlūkdienesti atklāj, ka informācijas aprite, kas ienāk prezidenta sociālajos tīklos, ir tik liela, ka visam neesot iespējams izsekot līdzi. Neizdevies terorakts nopietni ievainoja vien uzbrucēju, bet trīs citi cietušie guva nenozīmīgas traumas. Pēc notikušā Tramps sola pēc iespējās ātrāk dzīvē ieviest asi kritizēto imigrācijas politikas reformu.

“Pēdējo nedēļu laikā Ņujorkā ir notikuši divi teroristu uzbrukumi. Abus ir pastrādājuši ārvalstnieki. Viens bija saņēmis vīzu, otrs caur imigrācijas ceļu. Mēs pārtrauksim abus šos veidus. Pēc šiem notikumiem mums ir milzīgs atbalsts, un mēs izbeigsim šo nekārtību,” citēts Tramps.

27 gadus vecais Akajeds Ullahs apsūdzēts valsts nodevībā, nelegālu ieroču glabāšanā un terorakta plānošanā un teroristu grupējumu atbalstīšanā.