Komentāri
Mančestras sprādziens tiek izmeklēts kā terorakts! Pagaidām nav ziņu par cietušiem Latvijas valstspiederīgajiem
REUTERS/SCANPIX

Amerikāņu dziedātājas Arianas Grandes koncerta laikā Mančestras arēnā Lielbritānijā nograndis sprādziens, tajā dzīvību zaudējuši vismaz 19, bet ievainoti vēl vairāk nekā 50 cilvēku.

Informācija par notikušo pagaidām ir pretrunīga. Sākotnējā informācija liecina, ka viens vai vairāki atsevišķi sprādzieni nogranduši neilgi pirms koncerta beigām. Policija notikušo uzskata par iespējamu teroraktu, lai arī precīzs notikušā cēlonis vēl nav zināms. Nav arī informācijas, vai ir kāds aizturēts.

Policija netālu no koncerta norises vietas veikusi kontrolētu sprādzienu. Vēlāk atklājies, ka aizdomīgais objekts bija tikai pamestas drēbes.

Policija aicina netuvoties notikuma vietai – Mančestras arēnai. Tāpat ir slēgta tuvākā apkārtne – sabiedriskā transporta kustība un vilcienu līnijas, kas atrodas arēnas apkaimē. Šobrīd nav zināms, cik cilvēku kopumā bijuši arēnā notikuma laikā, bet tiek lēsts, ka vairāki tūkstoši.

Netiek izslēgts, ka bojāgājušo skaits pieaugs, jo drošības dienesti vēl turpina pārmeklēt arēnu. Mančestras arēna, kas ir lielākā arēna Eiropā, var uzņemt 21 000 apmeklētāju.

Lielbritānijas varasiestādes skaidro bojāgājušo un cietušo identitātes. Pagaidām nav zināms, vai viņu vidū ir arī ārvalstu pilsoņi.

Lielbritānija izsludināts otrās pakāpes trauksmes līmenis, kas nozīmē, ka iespējami arī citi uzbrukumi.

Jaunākajai informācijai seko līdzi LNT raidījumā ”900 sekundes”.

Lasi vēl