“Man ir kauns, ka es dzīvoju šajā valstī!” 17 ASV štati iesūdzējuši Trampa administrāciju tiesā

1 komentārs
“Man ir kauns, ka es dzīvoju šajā valstī!” 17 ASV štati iesūdzējuši Trampa administrāciju tiesā
Foto: Reuters / LETA

Amerikas Savienotajās Valstīs nerimst pret prezidenta Donalda Trampa īstenoto nelegālās imigrācijas politiku vērstie protesti.

Reaģējot uz ASV augstākās tiesas lēmumu atstāt spēkā Trampa rīkojumu liegt ieceļot ASV musulmaņu valstu pilsoņiem, lielāko ASV štatu ielās izgājuši vairāki simti tūkstoši cilvēku.

Rīkojums, kuru administrācija pamatojusi ar nacionālās drošības interesēm, liedz ASV iebraukt pilsoņiem no musulmaņu valstīm – Irānas, Lībijas, Somālijas, Sīrijas un Jemenas. Protestētāji ar skaļiem saukļiem – “meklēt patvērumu nav noziegums” – pieprasa to atcelt, jo tas diskriminē cilvēkus pēc reliģiskās piederības vai ģeogrāfiskās izcelsmes.

“Man ir kauns, ka es dzīvoju šajā valstī, tāpēc es vēlos parādīt, ka es nepiekrītu prezidenta rīkojumiem. Mēs darīsim visu iespējamo, lai atbalstītu tos, kuriem šis atbalsts ir nepieciešams,” atzina viena no protestētājām Džeimija.

Tikmēr nerimstas protesti arī saistībā ar pagājušajā nedēļā uzvirmojušo skandālu saistībā ar bērnu nošķiršanu no vecākiem uz ASV robežās ar Meksiku.

“Prezidents uzskata, ka politika ir pāri visam, un viņš ir gatavs apdraudēt dzīvības un nodarīt neatgriezenisku kaitējumu šiem bērniem. Tas ir kauna traips ASV sabiedrībai, kauna traips mūsu politikai,” sacīja cilvēktiesību organizācijas vadītāja Rendija.

17 ASV štati iesūdzējuši Trampa administrāciju tiesā. Protestētāji iebilst pret Trampa parakstīto izpildrīkojumu, kas, no vienas puses, aizliedz nošķirt uz ASV un Meksikas robežas aizturētās nelegālo imigrantu ģimenes, bet, no otras puses – automātiski tās nodod kriminālvajāšanai.

1 komentārs