Maltas valdība sola miljonu par informāciju, kas ļautu notvert žurnālistes slepkavas

Pievienot komentāru
Maltas valdība sola miljonu par informāciju, kas ļautu notvert žurnālistes slepkavas
Foto: AFP / LETA

Maltas valdība sestdien izsludināja viena miljona eiro atlīdzību par informāciju, kas dotu iespēju atrast šonedēļ nogalinātās pētnieciskās žurnālistes Dafnes Karuanas-Galisijas slepkavas.

“Valdība ir pilnībā apņēmusies atklāt Dafnes Karuanas-Galisijas slepkavību un saukt vainīgos pie atbildības,” uzsvērts valdības paziņojumā. 53 gadus vecā žurnāliste, kura atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu un citas delikātas tēmas, tika nogalināta pirmdien automašīnas sprādzienā netālu no savas mājas.

Pieprasot saukt pie atbildības slepkavas, simtiem cilvēku otrdien sapulcējās pie galvenā tiesas nama galvaspilsētā Valletā.

Karuanas-Galisijas dēls pēc mātes nāves Maltas valdībai pārmeta, ka tās vadībā valstī uzplaukusi “nesodāmības kultūra”. “Mana māte tika noslepkavota, jo nostājās starp likuma varu un tiem, kas mēģināja to pārkāpt,” sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja žurnālistes dēls Metjū Karuana-Galisija.

Karuana-Galisija atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu, kurā bija iejaukti arī divi Maltas valdības ministri, un kas, galu galā, noveda pie parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām jūnijā.

Eiropas Savienības prezidējošās valsts Igaunijas Eiropas lietu ministra vietnieks Mati Māzikass nodēvēja šo slepkavību par “nepieņemamu uzbrukumu vārda brīvībai un demokrātijai”.

“Vainīgie ir jāsauc pie atbildības,” viņš uzsvēra.

Arī Eiropas Komisija pauda šoku par Karuanas-Galisijas nāvi, norādot, ka tas acīmredzot bijis mērķtiecīgs uzbrukums.

Organizācijas, kas pārstāv žurnālistus, tostarp Starptautiskā Žurnālistu federācija un Eiropas Žurnālistu federācija, pieprasījušas rūpīgu izmeklēšanu šajā lietā, norādot, ka tas bijis nepārprotams uzbrukums preses brīvībai.

Lasi vēl