Maltā auto sprādzienā nogalināta žurnāliste, kura izmeklēja korupciju valdībā

1 komentārs
Maltā auto sprādzienā nogalināta žurnāliste, kura izmeklēja korupciju valdībā
Foto: Reuters

Maltu satriekusi traģiska ziņa – pirmdien nogalināta valstī viena no pazīstamākajām žurnālistēm Dafne Karuana Galisija. Viņa uzspridzināta automašīnā netālu no savām mājām. Pirms dažām nedēļām žurnāliste bija vērsusies policijā par viņai izteiktiem nāves draudiem. Viņa vadīja tā saukto Panamas dokumentu izmeklēšanu Maltā, kas atklāja augsta līmeņa korupciju valdībā.

53 gadus vecā žurnāliste Dafne Karuana-Galicija pēdējos gados bieži kritizējusi vietējos politiķus. Milzu popularitāti iemantojis viņas blogs, kurā viņa rakstīja par korupciju. Pēdējais ieraksts tajā veikts 25 minūtes pirms sprādziena.

Viņa nogalināta pavisam netālu no savām mājām, īsu brīdi pēc tam, kad bija devusies ceļā ar automašīnu. Eksploziju dzirdēja viens no viņas dēliem un par to paziņoja policijai. Bumba automašīnu pilnīgi iznīcinājusi, tās detaļas kopā ar žurnālistes mirstīgajām atliekām izkaisot blakus ceļam esošajā laukā. Žurnālistes piemiņai tūkstošiem cilvēku vakar pulcējās, lai noliktu svecītes.

“Dafne nebija tikai žurnāliste, viņa bija brīnišķīgs cilvēks. Viņas slepkavība, noziegums ir vēršanās pret cilvēci un pret demokrātiju,” saka nogalinātās žurnālistes ģimenes draugs Luks Frendo.

Maltas amatpersonas par notikušo paudušas šoku un to dēvē par uzbrukumu preses brīvībai, ko pēc iespējas ātri uzdots atklāt. Tomēr nogalinātā žurnāliste savā darbā neglauda pa spalvai daudziem no valdības elites. Tostarp valsts premjeru  Džozefu Muskatu un viņam pietuvinātos viņa apsūdzēja korupcijā. Vadot tā saukto Panamas papīru izmeklēšanu, viņa centās pierādīt, ka Maltas valdības vadītājs caur ārzonu kompānijām saņēmis maksājumus no Azerbaidžānas valdības.

Spītējot Panamas papīru skandālam un žurnālistes atklājumiem, kas apdraudēja viņa krēslu, Maltas premjers šovasar atkārtoti uzvarēja vēlēšanās un atgriezās amatā.

Galisijas raksti bija iemantojuši milzu popularitāti, piesaistot lielāku auditoriju nekā valstī izdotās avīzes kopā. Pirms divām nedēļām viņa saņēmusi nāves draudus, par ko informējusi policiju, kas gan nekādu aizsardzību viņai nepiedāvāja.

TOP komentāri

  • Vai tad pie mums labāk !
    +1 +1 0

    Vai tad pie mums labāk !

    Žurnālisti atklāj noziegumus, bet KNABis un Kalna Meijera kantorītis, guļ. Viņiem dažādu "resursu" trūkst. Laikam arī loģiskās domāšanas un godprātības resursi izsīkuši. Visu cieņu mūsu žurnālistu bezbailībai. Žēl tikai, ka tiesas arī palikušas oligarhiskas. Un NA vadībā, diemžēl, uzbūvēta "tiesiska valsts", kurā oligarhi - puķu andriski shēmotāji smej.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl