5 komentāri
Maļorka – Spānijai piederošās salas īstais un vienīgais nosaukums
PIXABAY

Vidusjūrā esošās gleznainās un tūristus iecienītās Spānijas lielākās salas nosaukums vēl joprojām ir Maļorka.

Kopš 2008. gada šis vietvārds latviešu valodā ir Maļorka. Tam par pamatu ir 2008. gadā publicētais ”Lielais pasaules atlants”, kurā melns uz balta rakstīts – Maļorka.

Iepriekš gan liela daļa lietoja vārdu Maljorka, turpinot to izmantot arī mūsdienās.

Sazinoties ar Latviešu valodas aģentūru, Skaties.lv guva apstiprinājumu, ka ir tikai viens variants, kā latviešu valodā tiek dēvēts šis ģeogrāfiskais punkts – Maļorka. Oficiāli apstiprinātajā karšu izdevniecības “Jāņa sēta” izdotajā pasaules atlantā publicētais arī esot precīzais avots.

Jau vēstīts, ka otrdienas vakarā Maļorkā sākušās lietusgāzes, kas jau drīz vien vienā no apdzīvotajām vietām uz salas izraisīja traģiskus plūdus, laupot deviņu cilvēku dzīvības.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl