”Malaysia Airlines” lidmašīnas katastrofu salīdzina ar 11. septembra teroraktu

Komentāri

Lidmašīnas notriekšana Austrumukrainā ir “11.septembra mēroga” terorakts, tā izteicies Krievijas opozīcijas līderis bijušais vicepremjers Boriss Ņemcovs.

Brīdinām, ka dažās no fotogrāfijām ir redzami nepatīkami skati!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceturtdien virs Doņeckas, kurus kopš aprīļa sagrābuši prokrieviskie separātisti, tika notriekta lidsabiedrības ”Malaysia Airlines” pasažieru lidmašīna, kurā atradās 298 cilvēki, lielākoties Eiropas Savienības pilsoņi. Zināms, ka lidmašīnā neatradās neviens Latvijas pilsonis. Aviokompānijas ”Malaysia Airlines” gaisa kuģis devās ceļā no Amsterdamas uz Kualalumpuru. Lielākā daļa pasažieru bija nīderlandieši. Bojā gājušo atpazīšana joprojām turpinās.

“Malaysia Airlines” savā “Twitter” kontā norāda, ka starptautiskās aviācijas organizācijas MH17 maršrutu pirms lidojuma bija apstiprinājušas kā drošu.

Uz lidmašīnu tika šauts no zenītraķešu kompleksa “Buk”, paziņojis Ukrainas iekšlietu ministra Arsena Avakova padomnieks Antons Geraščenks. Pēc šīm apsūdzībām no pašpasludinātās Doņeckas tautas republika mikroblogošanas vietnes ”Twitter” konta sāka pazust ieraksti, kur vēstīts, ka viņu bruņojumā ir šie zenītraķešu kompleksi, vēsta Ukrainas mediji.

Visdrīzāk, separātisti gribējuši notriekt šajā apvidū lidojošu Ukrainas militāro transportlidmašīnu, kas vedusi kravas separātistu bloķētajiem Ukrainas karavīriem, taču kļūdījušies un trāpījuši netālu esošajam Malaizijas pasažieru lainerim, norādījusi kāda Ukrainas Aizsardzības ministrijas amatpersona, kura vēlējusies palikt anonīma.

Kā uz notikušo reaģē pasaules valstu līderi:

Petro PetroševičsUkrainas prezidents Petro Petroševics: “Vēlos vērst uzmanību uz faktu, ka mēs notikušo neuzskatām par negadījumu vai traģēdiju, bet gan par teroraktu.”

Vladimirs PutinsKrievijas prezidents Vladimirs Putins: “Šī traģēdija nebūtu notikusi, ja šajā zemē [Ukrainā – red.] valdītu miers, ja Ukrainas dienvidaustrumos nebūtu atjaunota militārā darbība. Un, protams, valsts, kuras teritorijā tas notika, nes atbildību par šo šausmīgo traģēdiju.”

Austrālijas premjerministrs Tonijs Abots (Tony Abbott):
“Tā, kā lietas izskatās šobrīd, tas [lidmašīnas nogāšanās] vairāk izskatās pēc nozieguma, nevis nelaimes gadījuma. Un, ja tas tā ir, vainīgie ir jāsauc pie atbildības. [Austrālijas – red.] ārlietu ministrs drīzumā uz tikšanos aicinās Krievijas vēstnieku Austrālijā, lai gūtu apliecinājumu tam, ka Krievijas valdība ir gatava pilnībā sadarboties izmeklēšanā.”

Angela MerkeleVācijas kanclere Angela Merkele saistībā ar traģēdiju ir izteikusies, ka “nekavējoties nepieciešams uzsākt neatkarīgu izmeklēšanu”, lai noskaidrotu lidmašīnas avārijas iemeslus. “Kanclerei izskanējusī versija, ka lidmašīna ir notriekta no liela augstuma, šķiet šokējoša. Ja šīs ziņas apstiprināsies, viņa norādīja, ka tas veicinātu būtisku konflikta Ukrainas austrumos eskalāciju,” paužot Merkeles nostāju, sacīja Vācijas valdības pārstāvis Stefans Šeiberts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl