Mākslinieks rada miniatūrus Berlīnes slavenākos naktsklubus

0 Komentāru
Mākslinieks rada miniatūrus Berlīnes slavenākos naktsklubus
REUTERS/SCANPIX

Lai rosinātu cerības par izklaides nozares atdzīvošanos līdz Covid-19 pandēmijai ar slaveno naktsdzīvi un bāriem izdaudzinātajā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, kāds mākslinieks radījis ļoti precīzus, miniatūrus slavenāko Berlīnes naktsklubu ieejas vārtu atveidus, vēsta “900 sekundes”.

“Baltais Trusis”, “Trakā Renāte” – tie ir tikai daži no Berlīnes slavenajiem naktsklubiem, kuru ieejas atveidus savām rokām darinājis kāds anonīms vācu mākslinieks. Klubi Vācijā slēgti jau kopš pagājušā gada marta, un pēc tiem skumst  gan atpūtnieki, gan darbinieki.

Berlīne pirms pandēmijas bija kļuvusi slavena tehno un deju mūzikas cienītāju vidū visā pasaulē, un mākslinieks cer, ka viņam izdosies uzjundīt patīkamās atmiņas apmeklētājiem, un uzmundrināt arī klubu īpašniekus.

“Daudziem cilvēkiem ir laimīgas atmiņas par to, kā bija atpūsties klubos. Katram ir savs iecienītākais klubs, un, ieraugot durvis, viņi atceras naktis pirms diviem vai trim gadiem vai pagājušo gadu, kad cerēja, ka varēs atkal atgriezties, lai izbraudītu brīnišķīgo atpūtu,” stāsta mākslinieks Bibo.

“Clubcommission” grupas runasvīrs Lucs Lihsenrings

“Pašlaik situācija ir ļoti kritiska. Daudzas atbalsta programmas, kas tika apstiprinātas novembrī vai decembrī, joprojām kavējas, nauda nav izmaksāta. Uzņēmēji satraucas, jo darbiniekiem joprojām maksā katru mēnesi, bet solītie atbalsta vēl nav pārskaitīti.”

Pēc optimistiskākā scenārija  Vācijā klubi savas durvis varētu vērt aprīlī, taču aizvien ir daudz nezināmā. Klubu īpašnieku optimismu veicina fakts, ka Covid-19 vakcinācija notiek pilnā sparā, un tiek strādāts pie jauniem eskprestestiem, lai pie klubu ieejām ātri varētu noteikt, vai apmeklētājs nav inficēts.

Tāpat klubi steidz laiku izmantot, lai pārbūvētu telpas, ierīkotu plašākas ārzonas.

Lasi vairāk par Vācijā notikušo:

0 Komentāru