Makrons: Eiropā izplatās nacionālisma “lepra”

0 Komentāru
Makrons: Eiropā izplatās nacionālisma “lepra”
Foto: AFP / LETA

Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien salīdzināja Eiropā pieaugošo nacionālismu un noskaņojumu pret imigrantiem ar “lepru”.

Apmeklējot Bretaņas reģionu trīs dienas pirms Briselē paredzētas astoņu Eiropas Savienības (ES) valstu sanāksmes par migrācijas politikas jautājumiem, Makrons aicināja frančus nepadoties noskaņojumam pret ES.

“Es jums ļoti nopietni saku: Daudzi ienīst to (Eiropu), bet viņi ir ienīduši to ilgu laiku, un tagad jūs redzat viņu (nacionālistu) parādīšanos, līdzīgi leprai, visā Eiropā, valstīs, kur, kā mēs domājām, viņi vairs nekad neparādīsies.”

Makrons sacīja, ka starp viņiem ir “draugi un kaimiņi”, kas “saka vissliktākās lietas, un mēs pie tā pierodam”.

Makrons šādi izteicās pēc tam, kad Francija un Itālija pēdējās 10 dienas bija apmainījušās ar aizskarošiem izteikumiem saistībā ar Romas atteikšanos uzņemt Francijas nevalstiskās organizācijas kuģi “Aquarius” ar 629 nelegāliem migrantiem, kas izglābti Vidusjūrā.

Šo kuģi ar migrantiem atteicās uzņemt arī Malta, bet beigās to piekrita uzņemt Spānija.

Itālijas vicepremjers un iekšlietu ministrs Mateo Salvīni, kurš bija liedzis “Aquarius” piestāt Itālijā, kritizēja Makronu par viņa jaunajiem izteikumiem.

“Ja Makrons beigtu apvainot un konkrēti praktizētu dāsnumu, ar kuru pilna viņa mute, uzņemot tūkstošiem imigrantu, kurus pēdējos gados uzņēmusi Itālija, tad tas būtu labāk visiem,” Salvīni sacīja Terni pilsētas apmeklējuma laikā, atbildot uz jautājumu par spriedzi ar Franciju.

“Mēs varbūt esam spitālīgi populisti, tomēr es uzklausu pamācības no tiem, kuri atver paši savas ostas. Uzņemiet tūkstošiem migrantu, un tad mēs varam runāt,” teica Salvīni.

Salvīni ir arī labējās Līgas priekšsēdētājs, un viņa retorika pret imigrantiem vēlētāju vidū kļūst arvien populārāka.

Vairāk nekā divu miljonu migrantu un bēgļu ieplūšana Eiropā no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas pēdējo triju gadu laikā ir veicinājusi nacionālistu un populistu partiju popularitātes pastiprināšanos. Itālijas jauno valdību ir izveidojusi labējā Līga un populistiskā Piecu zvaigžņu kustība.

Makrons nosodīja “atdzimstošu nacionālismu un slēgtas robežas, pēc kurām daži tiecas”, bet arī atkārtoja, ka Eiropa “nevar uzņemt visus”.

Adresējot piezīmes saviem kreisajiem kritiķiem, viņš sacīja, ka tie, kuri uzskata, ka “mums vajadzētu uzņemt visus”, ignorē šķelšanos franču sabiedrībā.

“Es gribu, lai Francija un tās nacionālā saliedētība paliktu neskarta,” sacīja Makrons.

0 Komentāru