Mākoņi izbojā tradicionālo Olimpiskās uguns iedegšanas ceremoniju

Komentāri
Mākoņi izbojā tradicionālo Olimpiskās uguns iedegšanas ceremoniju
EPA/LETA

Grieķijas senajā Olimpā šorīt iedegta 2018. gada ziemas olimpisko spēļu lāpa. Tomēr ceremonija šoreiz gan tiešā, gan pārnestā nozīmē bija nomākta.

Slikto laikapstākļu dēļ lāpas aizdegšanai nevarēja izmantot seno metodi – saules starus. Tikmēr spēļu rīkotājiem – Dienvidkorejai – nācās kliedēt bažas, vai tās kodolbruņotā kaimiņiene – Ziemeļkoreja – neapdraudēs sportistu dzīvības.

Olimpisko lāpu tradicionāli iededz spēļu dzimtenē Grieķijā, Olimpa kalna pakājē, kur jau pirms tūkstošiem gadu pulcējās senie atlēti. Pēc tam tā tiks nogādāta Atēnās, bet no turienes ar lidmašīnu, kuģi, vilcienu, buru laivu, robotu un citiem transporta līdzekļiem spēļu norises vietā Phjončhanā, Dienvidkorejā. Olimpiskās lāpas nešanā piedalīsies 7500 lāpnešu.

Krāšņo ceremoniju šoreiz izbojāja lietainais laiks. Mākoņi, kas aizēnoja sauli, neļāva lāpu iedegt tradicionālajā veidā – sakopojot saules starus caur parabolisku spoguli.

Ceremoniju aizēnoja arī daudz praktiskākas dabas bažas – organizatoriem nācās taisnoties, vai miera spēļu dalībniekiem nedraud kodoluzbrukums no agresīvās Ziemeļkorejas.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl