Mākoņi izbojā tradicionālo Olimpiskās uguns iedegšanas ceremoniju

Komentāri
Mākoņi izbojā tradicionālo Olimpiskās uguns iedegšanas ceremoniju
EPA/LETA

Grieķijas senajā Olimpā šorīt iedegta 2018. gada ziemas olimpisko spēļu lāpa. Tomēr ceremonija šoreiz gan tiešā, gan pārnestā nozīmē bija nomākta.

Slikto laikapstākļu dēļ lāpas aizdegšanai nevarēja izmantot seno metodi – saules starus. Tikmēr spēļu rīkotājiem – Dienvidkorejai – nācās kliedēt bažas, vai tās kodolbruņotā kaimiņiene – Ziemeļkoreja – neapdraudēs sportistu dzīvības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Olimpisko lāpu tradicionāli iededz spēļu dzimtenē Grieķijā, Olimpa kalna pakājē, kur jau pirms tūkstošiem gadu pulcējās senie atlēti. Pēc tam tā tiks nogādāta Atēnās, bet no turienes ar lidmašīnu, kuģi, vilcienu, buru laivu, robotu un citiem transporta līdzekļiem spēļu norises vietā Phjončhanā, Dienvidkorejā. Olimpiskās lāpas nešanā piedalīsies 7500 lāpnešu.

Krāšņo ceremoniju šoreiz izbojāja lietainais laiks. Mākoņi, kas aizēnoja sauli, neļāva lāpu iedegt tradicionālajā veidā – sakopojot saules starus caur parabolisku spoguli.

Ceremoniju aizēnoja arī daudz praktiskākas dabas bažas – organizatoriem nācās taisnoties, vai miera spēļu dalībniekiem nedraud kodoluzbrukums no agresīvās Ziemeļkorejas.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl