Mākoņi izbojā tradicionālo Olimpiskās uguns iedegšanas ceremoniju

Komentāri
Mākoņi izbojā tradicionālo Olimpiskās uguns iedegšanas ceremoniju
EPA/LETA

Grieķijas senajā Olimpā šorīt iedegta 2018. gada ziemas olimpisko spēļu lāpa. Tomēr ceremonija šoreiz gan tiešā, gan pārnestā nozīmē bija nomākta.

Slikto laikapstākļu dēļ lāpas aizdegšanai nevarēja izmantot seno metodi – saules starus. Tikmēr spēļu rīkotājiem – Dienvidkorejai – nācās kliedēt bažas, vai tās kodolbruņotā kaimiņiene – Ziemeļkoreja – neapdraudēs sportistu dzīvības.

Olimpisko lāpu tradicionāli iededz spēļu dzimtenē Grieķijā, Olimpa kalna pakājē, kur jau pirms tūkstošiem gadu pulcējās senie atlēti. Pēc tam tā tiks nogādāta Atēnās, bet no turienes ar lidmašīnu, kuģi, vilcienu, buru laivu, robotu un citiem transporta līdzekļiem spēļu norises vietā Phjončhanā, Dienvidkorejā. Olimpiskās lāpas nešanā piedalīsies 7500 lāpnešu.

Krāšņo ceremoniju šoreiz izbojāja lietainais laiks. Mākoņi, kas aizēnoja sauli, neļāva lāpu iedegt tradicionālajā veidā – sakopojot saules starus caur parabolisku spoguli.

Ceremoniju aizēnoja arī daudz praktiskākas dabas bažas – organizatoriem nācās taisnoties, vai miera spēļu dalībniekiem nedraud kodoluzbrukums no agresīvās Ziemeļkorejas.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl