Makeins atvadu vēstulē pauž pārliecību, ka Amerika pārvarēs pašreizējās grūtības

0 Komentāru
Makeins atvadu vēstulē pauž pārliecību, ka Amerika pārvarēs pašreizējās grūtības
Foto: AFP/Scanpix

ASV publiskota mūžībā aizgājušā senatora Džona Makeina atvadu vēstule amerikāņu tautai, kurā viņš pauž pārliecību, ka Savienotās Valstis pārvarēs pašreizējās grūtības.

“Nekrītiet izmisumā pašreizējo grūtību dēļ, bet vienmēr ticiet Amerikas solījumam un diženumam, jo nekas nav nenovēršams,” rakstījis Makeins vēstulē, kuru Savienoto Valstu plašsaziņas līdzekļi novērtējuši kā asu kritiku prezidenta Donalda Trampa administrācijai.

“Esmu dzīvojis un miris, būdams lepns amerikānis. Mēs esam pasaules dižākās republikas, ideālu, nevis asins un zemes valsts pilsoņi. Mēs esam svētīti un esam svētība cilvēcei, atbalstot un izplatot šos ideālus savā zemē un pasaulē. Mēs esam palīdzējuši atbrīvot no tirānijas un nabadzības vairāk cilvēku nekā jebkad agrāk vēsturē. Šajā procesā mēs esam ieguvuši lielu bagātību un varu,” sacīts vēstulē.

Makeins norādījis, ka “mēs vājinām savu diženumu, kad sajaucam savu patriotismu ar sīku sāncensību, kas sējusi aizvainojumu, naidu un vardarbību visos pasaules nostūros. Mēs to vājinām, kad mēs slēpjamies aiz mūriem, nevis tos nojaucam, kad mēs apšaubām savu ideālu spēku, nevis ticam, ka tie ir liels pārmaiņu spēks, kā tas vienmēr ir bijis”.

“Mums vienmēr bijis daudz vairāk kopīgā, nekā atšķirīgā. Ja vien mēs to atcerēsimies, (..), mēs tiksim pāri šim izaicinājumu pilnajam laikam. Mēs tam tiksim pāri stiprāki nekā agrāk. Tā mēs esam darījuši vienmēr,” piebilsts vēstulē.

“Mēs nekad nepadodamies. Mēs nekad neslēpjamies no vēstures. Mēs veidojam vēsturi,” uzsvēris Makeins.

Jau ziņots, ka Makeins miris sestdien 81 gada vecumā.

0 Komentāru