Maķedonijā simtiem demonstrantu ielaužas parlamentā un piekauj deputātus un deputātes

22 komentāri

Simtiem protestētāju, no kuriem daudzi seju slēpa maskās, šonedēļ, ceturtdienas vakarā, izdevās tikt cauri policijas izveidotajai ķēdei un ielauzties Maķedonijas parlamentā. Sākās haoss, protestēji deputātus trenkāja gan pa parlamenta sēžu zāli, gan citām telpām, meta viņiem ar krēsliem, svieda ar statīviem un sita ar dūrēm gan vīriešiem, gan sievietēm.

Vairāk nekā simts cilvēku nogādāti slimnīcā, viņu vidū arī vismaz desmit deputāti ar smagiem miesas bojājumiem. Sociāldemokrātu līderis Zorans Zaevs video kadros redzams asinīm klātu seju. Tieši viņš pēc agresīvo protestēju-nacionālistu domām ir atbildīgs par situācijas eskalāciju, jo viņa izveidotā koalīcija par parlamenta spīkeri ievēlēja etnisku albāni.

Dažādas demonstrācijas Skopjē notiek jau kopš decembra parlamenta vēlēšanām, kurās neviens politiskais spēks neguva pārliecinošu pārsvaru. Līdzšinējais opozicionārs Zaevs ierosināja sociāldemokrātu un etnisko albāņu koalīciju, ko bijušā premjerministra atbalstītāji uzskata par draudu valsts nacionālajai vienotībai. Lai izveidotu valdību, sociāldemokrāti solījuši piešķirt albāņu valodai valsts valodas statusu. Albāņi veido aptuveni ceturtdaļu no Maķedonijas diviem miljoniem iedzīvotāju. Valsts prezidents šodien tiekas ar parlamenta partijām, cerībā rast risinājumu saspīlējumam.

Jau reiz, 2001. gadā pēc albāņu sacelšanās, Maķedonija bija tuvu pilsoņu karam.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl