Madride sabiedrībā pieprasa obligātu aizsargmasku valkāšanu

Pievienot komentāru
Madride sabiedrībā pieprasa obligātu aizsargmasku valkāšanu
REUTERS / SCANPIX

Spānijas galvaspilsētas Madrides reģions otrdien lēma par labu obligātai masku valkāšanai, valstij turpinot īstenot centienus, lai apslāpētu jaunu koronavīrusa gadījumu skaita pieaugumu.

Spānijā jau kopš 21. maija ir obligāta sejas masku valkāšana vietās, kur sociālā distancēšanās nav iespējama, bet pēdējo nedēļu laikā valsts 17 reģionu vidū teju visi pieprasījuši, lai maskas būtu apvilktas visu laiku.

Madride ir viens no pēdējiem reģioniem, kas arī seko šim paraugam.

Paziņojums izskan laikā, kad Spānija cīnās ar 361 aktīvu pandēmijas uzliesmojumu, kuros ir 4100 jaunu inficēšanās gadījumu. Divu nedēļu laikā to skaits trīskāršojies.

Lielbritānija ceļotājiem no Spānijas prasa ievērot 14 dienu karantīnu, bet Francija un Vācija neiesaka doties uz vissmagāk cietušajiem reģioniem Spānijas ziemeļaustrumos.

“No šā brīža masku valkāšanu sabiedriskās vietās mēs padarīsim par obligātu, kaut arī mēs zinām, ka lielākā daļa Madrides iedzīvotāju to tāpat jau dara,” sacīja reģiona prezidente Isabela Diasa Ajuso.

Lēmums nozīmē, ka maskas būs jāvalkā, arī baudot dzērienus bāru terasēs, bet vienkopus pulcēties varēs ne vairāk kā desmit cilvēki.

Kaut arī Madride smagi cieta uzliesmojuma pirmajā posmā, pēdējos uzliesmojumos galvaspilsēta cietusi mazāk. Neraugoties uz to, Madrides varasiestādes nolēmušas sagatavot pagaidu slimnīcu milzīgajā konferenču centrā pilsētas austrumu nomalē.

Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits Spānijā sasniedzis 28 434, un Eiropā nāves gadījumu ziņā tā ierindojusies aiz Lielbritānijas, Itālijas un Francijas.