Madridē cilvēki protestē pret jauno premjerministru

0 Komentāru
Madridē cilvēki protestē pret jauno premjerministru
Foto: Reuters / Sputnik / LETA

Simtiem demonstrantu svētdienas vakarā protestēja pret jauno premjerministru Pedro Sančesu un pieprasīja ārkārtas vēlēšanas.

Madrides centrā cilvēki bija sanākuši ar Spānijas karogiem, plakātiem un izkliedza tādus saukļus kā: “Vēlēšanas tagad!” un “Ilgu mūžu Spānijai!”. Protestētāji norāda, ka viņus neapmierina jaunais premjers Sančess – tas nav kandidāts, par kuru balsojusi tauta.

Sančess varas grožus pārņēma piektdien, kad Sociālistu partija piedāvāja parlamentam balsot par bijušā premjera Marjano Rahoja gāšanu, jo viņa partijā atklāts iespaidīgs korupcijas skandāls. Pēc valsts likumiem – prasību iesniegušajai partijai, tās atbalsta gadījumā, ir jābūt gatavai valdīt.

“Atnācām šeit, lai pieprasītu vēlēšanas. Nepiekrītam jaunajai valdībai ar šo dīvaino koalīciju, jo tās tapšanas laikā mūsu balsis netiek ņemtas vērā,” sacīja viens no protestētājiem Migels Tomass.

“Es domāju, ka Rahojam bija jāatkāpjas jau sen, jo viņa partija ir pilnībā korumpēta. Neuzticības balsojums bija atbalstāms, bet šī topošā valdība nereprezentē cilvēkus,” attrauca protestētāja Marija Zavala.

Sančesam jānostrādā atlikušais divu gadu termiņš, tomēr vispirms vēl jāizveido savs ministru kabinets. Sociālistu partiju neuzticības balsojumā atbalstīja galēji kreisā partija “Mēs varam” kā arī mazāki Katalonijas un Basku nacionālistu politiskie spēki. Nav skaidrs, vai šīs partijas atbalstīs arī valdības lēmumus.

0 Komentāru