“MACY’S” ikgadējā parāde Pateicības dienā šogad ASV notiks attālināti

Pievienot komentāru
“MACY’S” ikgadējā parāde Pateicības dienā šogad ASV notiks attālināti
AFP/SCANPIX

Amerikas Savienotajās Valstīs ceturtdien, 26.novembrī, atzīmēs Pateicības dienu, kas ierasti tiek aizvadīta plašā ģimenes lokā, taču šogad daudzu štatu līderi aicina ģimenes aizvadīt svētkus savās mājās un nenotiks arī vairāki publiski pasākumi, tajā skaitā tradicionālā “MACY’s” parāde Ņujorkā klātienē, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

“MACY’s” parāde daudziem kļuvusi par tradīciju mūža garumā. Tā šogad notiks 94 reizi, tomēr krietni vien citādākā izskatā to varēs vērot attālināti.

Parasti milzīgos svētku balonus, dažādus ripojošos podestus un maskās tērptos dalībniekus Ņujorkā ierodas skatīties tūkstošiem cilvēku.  Šoreiz tiks uzraudzīts, lai cilvēki nepulcējas, tomēr parādi varēs noskatīties video tiešraidē savās mājās.

MACY’s” arī norāda, ka pandēmijas ietekmē pie pašas parādes izveides arī strādā krietni mazāka cilvēku. Un ir arī tēli – jaunpienācēji, no animācijas filmām. Milzu balona formā attdarināts tēls no filmas “Boss Baby”, kā arī “Ryans World”.

Tāpat arī interesanti radīta prezentācija topošajai filmai par, iespējams, slavenāko kaķi un peli – Tomu un Džeriju, kas kinoteātros varētu nonākt nākamgad.

Parasti parāde ilgst trīs stundas un plešas četru kilometru garumā. Parāde nav notikusi tikai trīs reizes – Otrā pasaules kara trijos gados pēc kārtas, jo apstākļi kopumā to neveicināja un bija arī hēlija iztrūkumi, jo to lietoja kara vajadzībām.