Komentāri

Lai gan traģiskie notikumi Sanktpēterburgā aizēnoja Putina un Baltkrievijas vadītāja Lukašenko tikšanos, abu valstu līderiem izdevās atrisināt ilgstošo nesaprašanos par naftas un gāzes piegādi. Panākta vienošanās, ka Baltkrievija savu parādu Maskavai atmaksās, bet Krievija atsāks naftas piegādi.

Krievija piekritusi refinansēt Baltkrievijas parādu, bet Minska gatava Maskavai pakāpeniski atmaksāt vairāk nekā 680 miljonu eiro parādu, kas radies par Krievijas dabasgāzes piegādēm. Tāpat Krievija atjaunos naftas piegādes un Krievijas enerģētikas uzņēmums “Gazprom” dos Minskai atlaides uz turpmākajiem diviem par gāzes piegādēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Strīds par naftas un gāzes piegādi bija ilgstoši apgrūtinājis Krievijas un Baltkrievijas attiecības. “Esam vienojušies par mūsu strīdīgajiem jautājumiem saistībā ar naftu un gāzi. Patiesībā, nevis esam vienojušies, bet gan tos atrisinājuši,” teic Putins.

“Esmu pateicīgs par rezultātu, jo šis nav viegls brīdis. Esam nonākuši pie kopsaucēja mierīgā un pozitīvā manierē. Un kā jūs jau minējāt, mūsu starpā vairs nav neatrisinātu jautājumu,” piebilda Lukašenko.

Vienošanās detaļas tiks noslīpētas desmit dienu laikā. Abu, tradicionāli draudzīgo valstu attiecības sašķobījās pēc Krimas aneksijas, ko Lukašenko nosauca par sliktu precedentu. Krievija samazināja subsīdijas, kas spēcīgi iesita par Baltkrievijas ekonomiku, bet pēc iedzīvotāju protestiem kā Minskā, tā Maskavā abu valstu līderi nolēma asumus nogludināt.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl