Lukašenko noliedz krāpšanos vēlēšanās un draud Rietumiem

3 komentāri
Lukašenko noliedz krāpšanos vēlēšanās un draud Rietumiem
AP/SCANPIX

Pašpasludinātais prezidents Aleksandrs Lukašenko 9. augustā Minskā uzstājās ar ikgadējo uzrunu, kurā, protams, noliedza visus pārmetumus, vēsta TV3 Ziņas.

Lukašenko klāstīja, ka vēlēšanu kampaņai un propagandai pērn viņam nemaz neesot bijis laika. Toreiz viņš pats un viņa padotie esot darbojušies “totāli caurspīdīgi”. Lukašenko arī skaidroja, ka viņu nevarot uzskatīt par diktatoru.

Aleksandrs Lukašenko, Baltkrievijas prezidents

“Ja runājam par lietu diktēšanu pasaulē, esmu saprātīgs cilvēks – tam ir nepieciešami resursi. Mums tādu nav. Tādēļ varu teikt, ka neesmu bijis nekāds diktētājs un to netaisos darīt. Vienīgais, ko es daru, ir drošības sniegšana neatkarīgai valstij – pirmajai tādai gadsimtu laikā!”

Resursu trūkumu Lukašenko piesauca arī Eiropas Savienības robežas sakarā. Baltkrievija esot apstākļu spiesta – pievērt acis vai pat atbalstīt nelegālo migrantu plūsmu, jo Baltkrievijai neesot tādu iespēju kā Krievijai, Ķīnai vai Eiropas Savienībai to apturēt.

“Par nelegālo migrāciju – nē, mēs nevienu nešantažējam vai nedraudam. Jūs mūs vienkārši ievedāt tādā situācijā. Un mēs reaģējam,” pauda Lukašenko.

Lukašenko arī atklāti piedraudēja Lietuvai un Rietumiem kopumā, ka viņš pārtrauks kontrolēt arī preču kontrabandas plūsmu, ja pret Baltkrieviju tiks ieviestas jaunas sankcijas.

3 komentāri