Lukašenko ieceļ jaunu premjerministru

1 komentārs
Lukašenko ieceļ jaunu premjerministru
(Foto: LETA)

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko par jauno premjerministru iecēlis līdzšinējo savas kancelejas vadītāju Andreju Kobjakovu, ziņo prezidenta preses dienests.

Līdz ar iepriekšējo premjerministru Mihailu Mjasņikoviču, kurš amatā atradās kopš 2010.gada decembra, savus krēslus zaudējuši arī centrālās bankas vadītājs un vairāki valdības locekļi, tostarp ekonomikas un rūpniecības ministri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau piektdien Lukašenko stingri brīdināja valdību, norādot, ka vairākas amatpersonas, iespējams, savos amatos atradušās jau pārāk ilgi. “To iespējams labot,” norādīja prezidents.
Lai gan Baltkrievijas valūta nav oficiāli saistīta ar Krievijas rubli, Baltkrievija joprojām ir ļoti atkarīga no Maskavas un ļoti jūtīga pret kaimiņvalsts ekonomiskajām problēmām.
Krievijas rubļa sabrukums izraisīja paniku arī Baltkrievijā, kur iedzīvotāji metās mainīt savus ietaupījumus dolāros.

Tas lika centrālajai bankai ieviest pagaidu nodokli 30% apmērā uz ārvalstu valūtas iegādi, kā arī paaugstināt procentu likmi līdz 50%.

TOP komentāri

 • Ina
  0 0 0

  Ina

  Žēl mūsu kaimiņavalsts,kura atdevās Krievijai, parakstot šinīs dienās galīgo EAS līgumu. Faktiski tā ir iekļauta Krievijā, ja jau visas sankcijas,kuras piemērotas pret Krieviju, un produktu importa-eksporta aizliegums no Krievijas puses, attiecas arī uz visām Eirāzijas savienības valstīm, tai skaitā, protams, arī uz Baltkrieviju, tā ir
  pilnīga suverenitātes zaudēšana. Putins gan teica- valoda, tradīcijas Baltkrievijā
  paliek /Baltkr.rublis netika pieminēts/. Lukašenko protests, ka par sankcijām, pie
  dokumentu parakstīšanas nebija nekādas runas, ka tādā situācijā kā Krievija, tikai 'bezmozglijs' var izdomāt produktu embargo- izskanēja novēloti.
  ...Un palasiet, mīļie, jauno Krievijas doktrīnu, paklausieties Kirila runu, kur tika atkārtots, ka Krievijai ir īpaša misija visā pasaulē.
  Ceru, ka mēs visi mīlam savu Tēvzemi, nebūsim naivi, nebūsim kāri uz koka rubļiem. Ja būsim modri, mēs nosargāsim savu Dzimteni.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl