Lukašenko cer ierasties vizītē Latvijā nākamā gada pirmajā pusē

1 komentārs
Lukašenko cer ierasties vizītē Latvijā nākamā gada pirmajā pusē
SPUTNIK / SCANPIX

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko svētdien paziņoja, ka iecerējis ierasties vizītē Latvijā nākamā gada pirmajā pusē.

Pēc nobalsošanas parlamenta vēlēšanās Lukašenko žurnālistiem teica, ka pašlaik vizīte tiek aktīvi gatavota, un viņš ļoti gaida iespēju apmeklēt Latviju.

Taču Baltkrievijas prezidents norādīja, ka vizītei jādod labums, tāpēc nepieciešams laiks, lai to labi sagatavotu.

Lukašenko arī uzsvēra, ka uzskata Latviju par Baltkrievijai draudzīgu valsti.

“Es redzu Latvijas valdības un sabiedrības centienus uzņemt Baltkrievijas prezidentu vizītē kā baltkrievu tautas pārstāvi. Es to redzu un ļoti novērtēju, mēs pašlaik intensīvi strādājam pie šī jautājuma,” sacīja Lukašenko.

“Domāju, ka [nākamā gada] pirmajā ceturksnī vai otrā ceturkšņa sākumā mēs tam būsim gatavi. Es ar lielu prieku gaidu šo vizīti, atbraukšu pie saviem tuvajiem kaimiņiem. Tā ir mums draudzīga, brālīga tauta, ar kuru mēs esam dzīvojuši vienā valstī, un vienmēr labi satiekam,”  piebilda Baltkrievijas prezidents.

Jāpiebilst, ka svētdien Baltkrievijā notiek parlamenta apakšpalātas vēlēšanas. Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) nevienas no Lukašenko varas gados notikušajām vēlēšanām nav atzinusi par brīvām un godīgām.

Lukašenko 12. novembrī bija ieradies vizītē Austrijā,  apmeklējot Eiropas Savienību (ES) pēc trīsarpus gadu pārtraukuma. Iepriekšējo reizi Lukašenko ES apmeklēja 2016. gada maijā, kad viesojās  Itālijā. Pirms tam pret Minsku vērsto sankciju dēļ Baltkrievijas līderis ES dalībvalstis nebija apmeklējis ilgu laiku.

Nākamgad Baltkrievijā gaidāmas prezidenta vēlēšanas, un  Lukašenko, kurš ir prezidents kopā 1994. gada un valstī izveidojis autoritāru režīmu, tajās gatavojas kandidēt uz kārtējo amata termiņu.
1 komentārs