Lukašenko apsūdz Poliju un Krieviju par iejaukšanos vēlēšanās

4 komentāri
Lukašenko apsūdz Poliju un Krieviju par iejaukšanos vēlēšanās
TASS / SCANPIX

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko ceturtdien apsūdzējis Krieviju un Poliju par iejaukšanos gaidāmajās prezidenta vēlēšanās.

Iejaukšanās vērojama no to puses, “kas dzīvo Polijā un kurus uzkurina Krievija,” aģentūra “Belta” citē Lukašenko teikto.

Lukašenko piebildis, ka tuvākajā laikā apspriedīs šo jautājumu ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, taču situācija šobrīd esot “ārkārtīgi grūta”.

Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā paredzētas 9.augustā, un Lukašenko plāno tajās startēt jau uz sesto pilnvaru termiņu.

Pēdējo nedēļu laikā aizturēti daudzi ilggadējā prezidenta kritiķi, un opozīcijas pārstāvjiem, kas varētu kļūt par viņa konkurentiem, varasiestādes rada nepārvaramus šķēršļus, lai tie varētu oficiāli reģistrēt savas kandidatūras vēlēšanām.

Tikmēr Krievija jau kategoriski noraidījusi, ka tā iejauktos Baltkrievijas vēlēšanās.

Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs norādījis, ka Maskava neiejaucoties nevienas valsts vēlēšanās, vēl jo mazāk sava tuvā sabiedrotā Minskas vēlēšanu procesā.

Jūnijā tika aizturēts galvenais Lukašenko iespējamais sāncensis Viktors Babariko, kurš tiek apsūdzēts finanšu noziegumos, un nākamajā dienā prezidents paziņoja, ka valdībai izdevies novērst ārvalstu sazvērestību nolūkā izraisīt Baltkrievijā sacelšanos.

Minskas varasiestādes apgalvo, ka Babariko esot Maskavas “marionete”.

Ceturtdien Baltkrievija apsūdzēja Poliju un Krieviju par viltus ziņu izplatīšanu nolūkā diskreditēt Minskas varasiestādes pirms vēlēšanām.