Ļoti bagāts tētis savai 7 gadus vecajai meitai nopērk retu, 49 miljonus dolāru vērtu dimantu

0 Komentāru
Ļoti bagāts tētis savai 7 gadus vecajai meitai nopērk retu, 49 miljonus dolāru vērtu dimantu
Foto: REUTERES/SCANPIX

Izsoļu namā Sotheby’s Ženēvā par rekordaugstu summu – 49 miljoniem ASV dolāru – pārdots unikāls zilais dimants. Lai arī pircējs vēlējies gribējis palikt anonīms, The Guardian ziņo, ka tas ir bijis kāds miljardieris, kurš šo dimantu nopircis savai septiņus gadus vecajai meitai.

Ārkārtīgi retais 12 karātu dimants Zilais mēness, kura sākotnējā vērtība tika lēsta 35 miljonu vērtībā, pārdots par teju 49 miljoniem ASV dolāru. Dimants, kas iestrādāts gredzenā, pieder pie tā dēvētās Fancy Vivid krāsas dimantiem. Šī kombinācija dārglietu industrijā ir ārkārtīgi reta, un tas nozīmē, ka dārgakmens ir ar ļoti piesātinātu krāsu un perfekts savā formā.

Jaunais dārgakmeņa īpašnieks vēlējies palikt anonīms, taču The Guardian ziņo, ka pircējs ir miljardieris Džozefs Lau (Joseph Lau), kurš pēc dimanta iegādes to pārsaucis par Žozefīnes Zilo mēnesi (Blue Moon of Josephine). Vērienīgais pirkums veikts tikai vienu dienu pēc kāda cita, rozā, dimanta, kas tagad nosaukts Mīļā Žozefīne (Sweet Josephine) – iegādes. Rozā dimants miljardierim izmaksājis 28,5 miljonus ASV dolāru.

Foto – Zilais mēness:

Par 12 karātu dimantu iegūtā cena pārspējusi 2008. gadā uzstādīto rekordu, kad par 24,3 miljoniem ASV dolāru tika pārdots 13 karātu dārgakmens.

0 Komentāru