Londonas ugunsgrēks – postošākā ugunsnelaime vairāku desmitu gadu laikā

Komentāri

Trešdien, 14. jūnijā, ziņu virsrakstos atkal nonāca Londona un atkal – ar kādu traģisku vēsti. Šoreiz runa nav par teroraktu, bet gan plašu ugunsgrēku, kas naktī izcēlās vienā no metropoles augstceltnēm. Precīzs bojāgājušo skaits joprojām nav zināms.

Postošais ugunsgrēks Londonas ziemeļrietumos izcēlās īsi pēc pusnakts – laikā, kad lielākā daļa mājas iedzīvotāju bija devušies gulēt. Izglābtie stāsta, ka pamodušies no bieziem, kodīgiem dūmiem un sirēnu kaucieniem. Par spīti glābēju pūliņiem, 24 stāvus augsto “Grenfell” torni drīz vien pārņēma liesmas visā garumā. Tuvējās apkārtnes iedzīvotāji bija spiesti vien bezpalīdzīgi noskatīties traģēdijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Augstceltnē ir ap 120 dzīvokļu. Glābēji evakuāciju sāka no zemākajiem, kam arī vieglāk tika klāt. Par augstāko stāvu iemītniekiem ziņas ienāk tikai pamazām. Dienas laikā tika apstiprināts, ka bojā gājuši vismaz 6 cilvēki un 50 guvuši ievainojumus. Londonas mērs pateicās dienestiem par darbu, riskējot ar pašu dzīvībām, bet arī lika saprast, ka upuru skaits izrādīsies lielāks.

Pat Londonas ugunsdzēsības dienesta vadītāja atzinusi, ka turpat 30 gadu ilgās karjeras laikā neko tamlīdzīgu nav piedzīvojusi. Nelaimes cēloņi vēl tiek izmeklēti.

Iedzīvotāju izveidotā aktīvistu grupa gan vaino slikto ēkas ugunsdrošību, par ko apsaimniekotājus jau esot informējuši sen, taču nekāda rīcība nav sekojusi.

Foto: uguns “aprij” augstceltni Londonā

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl