Londonas simbolam Bigbenam steigšus nepieciešams remonts

Komentāri
Londonas simbolam Bigbenam steigšus nepieciešams remonts
Foto: AFP / LETA

Neapskaužamā stāvoklī nonācis Londonas ikoniskais Bigbens – britu parlamenta pulkstenis. Tam steigšus nepieciešams remonts, taču eksperti brīdina, ka tā izmaksas var sasniegt līdz pat 40 miljoniem mārciņu.

Bigbens ir viens no atpazīstamākajiem Londonas simboliem pasaulē – taču 156 gadus vecais britu parlamenta pulkstenis šobrīd ir nolaists līdz tādam stāvoklim, ka var pilnībā apklust, ja laikus netiks veikti remontdarbi. Tiesa gan – tas nebūs lēts prieks. Britu prese ziņo, ka pulksteņa remonts nodokļu maksātājiem varētu izmaksāt vismaz 29 miljonus mārciņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Protams, šajos taupības laikos, kad parlaments balso par izmaksu samazinājumu, būtu diezgan pretrunīgi, ja viņi atbalstītu šāda mēroga finansējumu faktiski paši savai ēkai. Tomēr Bigbens un Elizabetes tornis ir ikoniski Lielbritānijas simboli, tā ir daļa valsts tēla. Es pat nezinu, vai ir daudz jaunattīstības valstis, kas ļautu šāda mēroga statusa simbolam nonākt šādā stāvoklī, kad tas nedarbojas, vai pat vēl sliktāk – pa daļām sāk jukt ārā,” citēts eksperts Endrū Bliks.

Skaties foto:

Britu laikraksts The Guardian ziņo, ka izmaksas pat varētu sasniegt 40 miljonus mārciņu, ja torņa pakājē tiks izveidots apmeklētāju centrs un pašā tornī uzstādīts lifts. Turklāt remonta laikā pulksteni nāksies apturēt uz četriem mēnešiem līdz pat gadam – kas būtu ilgākais darbības pārtraukums tā pastāvēšanas vēsturē. Pēdējoreiz Bigbena remonts tika veikts pirms vairāk nekā 30 gadiem. Lielbritānijas parlamenta pārstāvis paziņojis, ka pagaidām nekāds lēmums par veicamajiem darbiem, termiņiem un izmaksām parlamentā nav pieņemts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl