Londonas mērs aicina Džonsonu pagarināt termiņu tirdzniecības sarunām ar ES

1 komentārs
Londonas mērs aicina Džonsonu pagarināt termiņu tirdzniecības sarunām ar ES
IMAGO IMAGES / SCANPIX

Londonas mērs Sadiks Hans pirmdien aicinājis Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsonas valdību pagarināt pārejas periodu, kurā Lielbritānijai jāvienojas ar Eiropas Savienību (ES) par tirdzniecības attiecībām nākotnē.

Hans lūdza Džonsona kabineta locekli Maiklu Govu atmest “politisko ideoloģiju” un pagarināt sarunas ar Briseli.

“Pēdējais, ko mūsu valstij vajag, kad cenšamies izkļūt no šīs [jaunā koronavīrusa] pandēmijas, ir vēl lielāks haoss un neskaidrība,” norādīja Hans.

“Es esmu aicinājis valdību nolikt malā politisko ideoloģiju un izvēlēties pragmatisku ceļu, lūdzot breksita sarunu pagarinājumu,” tvītoja Hans.

Lielbritānija 31.janvārī izstājās no ES, un tagad abām pusēm līdz gada beigām nepieciešams vienoties par turpmākām attiecībām, aptverot tirdzniecību, drošību un citus jautājumus.

Brisele jau ir brīdinājusi, ka sarunām atvēlēts pārāk maz laika, bet Covid-19 pandēmija izraisījusi arī Londonā aicinājumus premjerministram lūgt sarunu pagarinājumu. Taču tas būtu milzīgs solis atpakaļ britu valdībai, kas solījusi par katru cenu līdz gada beigām pārraut visas saites ar ES.

ES breksita sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē intervijā “Sunday Times” apgalvojis, ka Lielbritānija nav izpildījusi savas saistības sarunās par nākotnes tirdzniecības attiecībām.

Londona ir spērusi “soli atpakaļ, divus soļus atpakaļ, trīs soļus atpakaļ no sākotnējām saistībām”, norādīja Barnjē.

Viņš uzsvēra, ka Lielbritānijas sarunvedējiem pilnībā jāievēro tas, kas norādīts abu pušu kopīgajā deklarācijā par sarunām.

Džonsons un Govs ļāvuši noprast, ka akceptēs bezvienošanās breksitu, ja Londona un Brisele nespēs līdz 31.decembrim vienoties par jauniem tirdzniecības noteikumiem.