Londonas latviešu kora vadītāja: Brexit aizstāvjus vada bailes un puspatiesības

0 Komentāru
Londonas latviešu kora vadītāja: Brexit aizstāvjus vada bailes un puspatiesības
Foto: Kristīne Žilde-Krēvica

Tos, kuri gatavi balsot par izstāšanos no Eiropas Savienības, vada bailes un puspatiesības. Par to pārliecināta Londonas latviešu kora vadītāja Lilija Zobens. Viņa rīt referendumā savu balsi atdos par to, lai Lielbritānija paliktu Savienībā, taču bažījas, ka rezultāts var izrādīties arī pretējs. Ar viņu Londonā tikās TV3 ziņu korespondente Kristīne Žilde-Krēvica.

Jo tuvāk nāk referenduma diena, jo saspringtāk abas nometnes raugās aptauju virzienā, un to veidotāji saskaras ar dubultu spriedzi. Gan vēlēšanās pirms gada, gan Skotijas referendumā pirms diviem gadiem tās maldināja sabiedrību. Ne telefona, ne internetaptaujām nebija izdevies uztaustīt patieso vēlētāju noskaņojumu.

Tāpēc par ticamākiem tagad uzskata apkopojumus no visām publicētajām prognozēm. Tie demonstrē tendenci, ka maija beigās vadībā vēl bija premjera Deivida Kamerona pārstāvētā palikšanas nometne, bet nu jau spēki ir izlīdzinājušies.

Latviešu Nacionālās padomes vadītāja Lilija Zobens uzskata, ka pie vainas ir skaļie un brīžam neprecīzie saukļi, ar ko vēlētājus savā pusē cenšas noskaņot Brexit aizstāvji.

Lilija Zobens, Latviešu Nacionālās padomes Lielbritānijā priekšsēde:
Man ir lielas bažas par referendumu. Norunājām ar vīru, ka brauksim vai nu uz Edinburgu pie viņa senčiem, vai arī uz Latviju, ja briti izstāsies. Tā kā man būs, kur dzīvot. Bet tas nav atrisinājums! Lielbritānijas iedzīvotāji viennozīmīgi cietīs.

Foto:

Lilija ir dzimusi Apvienotajā Karalistē. Viņa ir dubultpilsone, tāpēc viņai ir tiesības piedalīties referendumā. Abi ar vīru šim lēmumam nopietni gatavojušies, tāpēc jo īpašu sadusmo nekvalitatīvā kampaņa. Viņa cilā bukletus, kas iemesti pastkastē, un sašutusi uzskaita tajos nodrukātās kļūdas.

Lilija Zobens, Latviešu Nacionālās padomes Lielbritānijā priekšsēde:
Man liekas, ka tie, kuri balsos par Brexit, ir pārliecināti ar nepareiziem faktiem! Kaut gan fakts jau nevar būt nepareizs. Fakts ir fakts!

Tā, piemēram, visbiežāk piesauktie 350 miljoni mārciņu, ko briti it kā ik nedēļu ieskaitot Briseles budžetā, nemaz neatbilst patiesībai. Atskaitot Lielbritānijai pienākošos atlaidi un investīcijas pretējā virzienā, summa esot uz pusi mazāka – 146 miljoni mārciņu.

Otrs izstāšanās nometnes iemīļots sauklis ir, ka imigrantu dēļ slimnīcas ir pārpildītas un sociālais sektors drīz lūzīs zem nesamērīgā iebraucēju svara, tāpēc nepieciešama stingra robežu kontrole. Taču arī šo paniku latviešu kopienas pārstāve sauc par nepamatotu.

Lilija uzskata, ka Lielbritānijas Nacionālais veselības dienests (National Health Service) ”saietu dēlī” bez iebraucēju atbalsta. Daudzi, tostarp – no Latvijas emigrējušie ārsti devušies tieši uz Lielbritāniju. Tā, piemēram, Lilijas vīram pagājušovasar sarežģītu acs operāciju veica tieši ķirurgi no Polijas, kuriem viņš ir bezgala pateicīgs.

Lilija Zobens, Latviešu Nacionālās padomes Lielbritānijā priekšsēde:
Kad manas meitas dzima, man arī palīdzēja māsiņas ar tumšām ādām, kurām esmu pateicīga, ka viņas strādā par tām niecīgām algām, ko viņām piedāvā!

Latviešu kopienas vadītāja noslēdz mūsu sarunu, sakot: ”Galu galā, mēs visi esam eiropieši. Ja briti grib nošķelties no visiem nost, tad viņi vēl dzīvo 19. gadsimtā.”

Video:

0 Komentāru