Londonas Karaliskā opera krīzes pārvarēšanai pārdos vērtīgu gleznu

0 Komentāru
Londonas Karaliskā opera krīzes pārvarēšanai pārdos vērtīgu gleznu
EPA/SCNAPIX

Londonas Karaliskā opera izsolē par vairākiem miljoniem mārciņu cer pārdodot vērtīgu mākslas darbu Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu radītās krīzes pārvarēšanai, vēsta TV3 raidījums “900 sekundes”.

Zem izsoļu āmura šonedēļ nonāks Londonas Karaliskajai operai piederošā glezna, kurā attēlots opernama bijušais vadītājs Sers Deivids Vebsters. To gleznojis viens no populārākajiem mūsdienu britu māksliniekiem – Deivids Hoknijs.

Tiek lēsts, ka gleznas vērtība ir no 11-18 miljoniem britu mārciņu (no 12,111-19,818 miljoniem eiro). Kā norāda eksperti, mākslas darbu tirgu Covid-19 krīze nav ietekmējusi, jo turīgie pircēji joprojām ir gatavi ieguldīt naudu mākslā.

Opernams cer, ka izsoles ieņēmumu dēļ tas varēs “noturēties virs ūdens”. Britu teātriem un koncertzālēm ir grūti izdzīvot, jo pulcēšanās ierobežojumu dēļ apmeklētāju skaits ir tik mazs, ka biļešu pārdošana nenes pietiekamus ienākumus.

Karaliskā opera izlīdzas, internetā piedāvājot noskatīties iestudējumu ierakstus, bet ierobežotam apmeklētāju skaitam durvis tā cer vērt vēlāk šomēnes.

Pasaulslavenā opernama vadītājs šo nosaucis par lielāko krīzi vēsturē. Viņam jau nācies samazināt darbinieku skaitu un lūgt palīdzību ziedotājiem un valdībai.

Izsole notiks ceturtdien, 22.oktobrī, Londonā. Vienlaikus ar Londonas Karaliskajai operai piederošo gleznu izsolīs arī citus pēckara un laikmetīgās mākslas darbus.

0 Komentāru