Londonā vecākā likumsargu iecirkņa telpās durvis ver policijas muzejs

0 Komentāru
Londonā vecākā likumsargu iecirkņa telpās durvis ver policijas muzejs
AFP/SCANPIX

Londonā durvis vēris neparasts muzejs, kas ļauj ieskatīties policijas darba vēsturē, kurš atvērts vecākajā likumsargu departamentā britu galvaspilsētā, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Interesentiem tagad ir iespēja pabūt aiz restēm Bovstrītā! Gluži kā rūdītiem noziedzniekiem 18. gadsimtā, kad tika izveidoti pirmie Londonas vienotie policijas spēki vārdā “Bow Street Runners”.

Ēka, kurā izvietota izstāde, speciāli policijas vajadzībām tika celta 1881. gadā. Līdztekus dažādiem dokumentiem, policistu ikdienas palīgrīkiem un aprakstiem, apmeklētājiem ir arī iespēja ielūkoties aizturēšanas kamerās, kas šim mērķim policijas stacijā tika izmantotas līdz pat 1990. gadiem.

Ņemot vērā ēkas nozīmību un atrašanos pilsētas centrā, tajā savulaik kāju spēruši smagos noziegumos apsūdzētie ar zināmiem vārdiem, kā arī sabiedrībā zināmi cilvēki, kuru tā laika dzīve diemžēl izrādījās nepieņemama sabiedrībai. Viņu vidū arī rakstnieks Oskars Vailds.

Pašam klāt neesot, šajās sienās notika arī izdošanas prāva pret Čīles diktatoru Augusto Pinočetu.

Policijas stacija darbu oficiāli izbeidza 1992. gadā, tomēr šogad, vienlaikus ar viesnīcas atvēršanu, Bovstrītas ēkas sienās laiku var pavadīt ikviens – bez likumu pārkāpšanas.

Pandēmijas laikā ar muzeja atvēršanu gājis kā pa kalniem. Organizatori mēģinājuši četras reizes, taču allaž visu izjaukuši pastiprināt ierobežojumi vai gaidīto atvieglojumu nepienākšana.

0 Komentāru