Londonā protestē pret Ēģiptes prezidentu, kurš “iesēdināja” arī latviešu izcelsmes žurnālistu Gresti

0 Komentāru
Londonā protestē pret Ēģiptes prezidentu, kurš “iesēdināja” arī latviešu izcelsmes žurnālistu Gresti
Foto: AFP / LETA

Simtiem cilvēku protestē pret Ēģiptes prezidenta vizīti Londonā. Demonstranti pauduši neapmierinātību, ka Ēģiptes prezidents Abduls Fatahs al-Sisi, kas pazīstams ar skarbu un autoritāru valdīšanas stilu, viesojas demokrātiskajā Lielbritānijā.

Protestanti pieprasījuši, lai Lielbritānijas premjers Deivids Kamerons tikšanās laikā nopietni apspriestu cilvēktiesību jautājumu un vērstu Sisi uzmanību uz nepilnībām viņa valsts pārvaldīšanas stilā.

“Tik daudzas organizācijas ir ziņojušas par nopietniem cilvēktiesību pārkāpumiem, kurus īsteno Ēģiptes valdība, taču nekas nemainās. Nevainīgi cilvēki un miermīlīgi protestanti nonāk aiz restēm. Kā tas iespējams, ka demokrātiskas valsts premjers uzņem cilvēku, kas klaji pārkāpj jebkādas cilvēktiesību normas? Tas ir nepieļaujami,” citēts protesta akcija dalībnieks Saāds Amers.

Skaties foto:

Ēģiptes prezidents jau iepriekš izpelnījies plašu starptautiskās sabiedrības nosodījumu. Lielvalstu attieksme pret viņu uzlabojās pēc tam, kad Sisi apžēloja divus telekanāla Al Jazeera žurnālistus, kas bija apcietināti par it kā melīgu ziņu publicēšanu un strādāšanu bez licences.

0 Komentāru