Komentāri

Saspringti šī nedēļa sākusies Lielbritānijā. Tur šonedēļ notiks ārkārtas parlamenta vēlēšanas, bet visa uzmanība galvenokārt koncentrēta uz drošību. Pēc nu jau kārtējā terorakta draudu līmenis Londonā joprojām tiek vērtēts kā augsts, proti, ir liela varbūtība par vēl kādu uzbrukumu.

Londonas populārāko ainavu nu izkropļo betona barjeras. Tās uzstādītas cerībā pasargāt gājējus no automašīnām, kas ietriecas pūlī. Īsā laikā Londonā tādi incidenti bijuši jau divi – sestdien ar busiņu un vēlāk – naža dūrieniem uz Londonas tilta nogalināja septiņus, bet martā uz Vestminsteras tilta auto notrieca piecus cilvēkus.

Nobijušies ir gan paši briti, gan daudzie tūristi. Neatkarīgais Terorisma izpētes centrs novērtējis, ka draudu līmenis valstī paliek augsts. Tas nozīmē, ka jauni terorakti ir pilnīgi iespējami. Policija ieviesusi stingrākus drošības pasākumus, lai aizsargātu cilvēkus.

Foto: Londona atgūstas no terorakta

Policijai izdevies identificēt trīs sestdienas uzbrucējus. Viņi, izlēkuši no busiņa, sāka durt visiem apkārtējiem, līdz astoņu minūšu laikā tika nošauti. Viņu identitātes policija gan pagaidām noklusē.

Šie notikumi nepaliek nepamanīti politiķu kampaņās. Jau ceturtdien Lielbritānijā notiks ārkārtas vēlēšanas. Premjerministre Meja konkurējošajiem leiboristiem pārmet, ka tie gribējuši samazināt policijas budžetu, kas esošo draudu apstākļos būtu neprāts.

Īpaši sāpīgi uzbrukumus pārdzīvo musulmaņu kopienā, kas satraukusies, ka aizspriedumi pret viņu reliģiju gūs virsroku.

Nosodījumu un aizkustinošu kopā turēšanos svētdienas vakarā labdarības koncertā Mančestrā demonstrēja popzvaigznes. Uz skatuves kāpa amerikāņu dziedātāja Ariana Grande, pēc kuras iepriekšējā koncerta terorista sprādzienā tika nogalināti 22 cilvēki, tāpat uzstājās arī Keitija Perija, Džastins Bībers, Robijs Viljams un daudzi citi. Upuru atbalstam saziedoti vairāk nekā 10 miljoni mārciņu.

Lasi vēl