Komentāri

Ja nekas netiks darīts lietas labā, klimatu pārmaiņu dēļ pēc jau mazāk nekā simts gadiem daudzas pasaules metropoles applūdīs, jaunākajā pētījumā secinājuši zinātnieki.

Līdz ar klimata pārmaiņām pasaulē draud jauns nabadzības vilnis, un tas var skart 100 miljonus cilvēku visā pasaulē – šādus Pasaules Bankas jaunākos datus šodien publiskojuši pasaules mediji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Klimata pārmaiņas draud ar pārtikas cenu kāpumu, un jo īpaši tas var skart Āfrikas un Dienvidāzijas valstis. Par to, kā mazināt šīs draudīgās prognozes, jau pēc dažām nedēļām spriedīs starptautiskajā klimata konferencē Parīzē.

Taču klimata pārmaiņas var skart ne tikai nabadzīgās valstis, bet arī attīstīto pasaules daļu. Ja nekas netiks darīts, līdz 2100. gadam ūdens līmenis okeānos un jūrās var pieaugt par aptuveni 12 metriem, appludinot 1800 pilsētas, tostarp 21 lielo metropoli, piemēram, Ņujorku, Sidneju un Londonu.

Lai uzskatāmi parādītu sekas, zinātnieki radījuši arī attēlus, kā šīs pilsētas varētu izskatīties, ceļoties ūdens līmenim.

Foto!

Video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl