Komentāri

Latvijā Jāņi nosvinēti, taču ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem tās nebija brīvdienas, tāpēc daļa no viņiem alkas pēc līgošanas veldzēja pagājušajā nedēļas nogalē. Kopumā Londonā svinībās pulcējās trīs simti līgotāju.

Miles End parkā notika latviešu domubiedru grupas Lalonda rīkotais līgo pikniks. Tur bija gan kopgalds un vainagu pīšanas darbnīca, gan sporta spēles, konkursi un priekšnesumi, tāpat netika piemirsti arī paši jaunākie dalībnieki. Sanākuši bija nepilni trīs simti līgotāju, katrs ierodoties saņēma uzlīmi ar savu vārdu, organizatori bija parūpējušies arī par latviešu mūzikas atskaņošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēteris Baumanis, viens no pasākuma organizatoriem:

Kad pats ierados Londonā, nodzīvoju kādus trīs gadus. Tajā laikā es īsti nezināju nevienu latviešu sabiedrību. Tāpēc vēlos visus iedrošināt, ka šeit ir tāda sabiedrība un ir arī daudz visādas citādas aktivitātes, ko latvieši dara.

Lai arī ikdienas steigā komunikācijas ar latviešiem nepietrūkst, tomēr ik pa brīdim gribas kaut vai tikai parunāt latviski, atzīst satiktie līgotāji.

“Pirmkārt, jau prieks, ka tik daudz latviešu visapkārt! Satikt savējos! Tur jau tā lieta, nu! Šeit šodien ir tik daudz cilvēku, ka es jūtos gluži kā Latvijā!” stāsta satiktie latvieši.

Latviešu svētki patīk ne tikai pašiem latviešiem, bet arī viņu otrajām pusītēm, kuri ir cittautieši. “Lai kur tu dotos pasaulē un satiktu latviešus, viņi vienmēr ir ļoti laipni, ļoti pieklājīgi un visumā ārkārtīgi jauki cilvēki. Lielākoties, lai kur arī mēs ietu, latvieši ir ļoti laipni, īpaši, ja tu esi ārzemnieks. Ja tu dodies uz Parīzi, tur cilvēki nebūs tik jauki!” stāsta kāds francūzis, kura sieva ir latviete.

Lai neradītu nelāgu iespaidu par latviešiem un viņu svētkiem, pasākuma apmeklētāji tika iepriekš lūgti neaizrauties ar alkohola lietošanu. Lai arī netālu bija lietuviešu veikaliņš ar plašu dzērienu izvēli, tomēr pa dienu nevienu iereibušu svinētāju nemanīja, pasākums pagāja mierīgā un draudzīgā gaisotnē.

Skaties foto un video!

Lasi vēl