LNT Ziņas Ķīnā: lielveikalā Pekinā sāk tirgot Latvijas preces

2 komentāri
LNT Ziņas Ķīnā: lielveikalā Pekinā sāk tirgot Latvijas preces
LNT

Izgaršot Latviju. Šāda iespēja nedēļas nogalē pavērusies Ķīnas galvasilsētā Pekinā esošā lielveikala Sogo apmeklētājiem. Iekarot vienas no pasaulē lielākās ekonomikas tirgiem ir daudzu Latvijas uzņēmēju sapnis.

Ņemot vērā Ķīnas ekonomikas apjomus, šeit daudzas lietas ir vienkārši dārgas. Piemēram, pusminūtes reklāma televīzijā var izmaksāt pat divus miljonus eiro. Latvijai savā ziņā ir paveicies, jo šie plakāti, kas izvietoti gar visu ielu, liecina, ka lielveikalā notiek Latvijas dienas Ķīnā.

Šis lielveikals atrodas Pekinas biznesa kvartālā, skaidri norādot, ka tiek mērķēts uz valsts maksātspējīgo klientu.

Foto

Tas var šķist dīvaini, taču ārvalstu pārtikas preces šeit ir diezgan liels retums. Un arī tās pašas tiek tirgotas ierobežotā lielveikalu ķēžu skaitā.

Video

Sukāžu ražotāja Rāmklalni pārstāve Līksma Putāne sarunā ar LNT Ziņām atzīst: “Šeit nav jēgas tirgot rīsus, nūdeles vai garšvielas. Ķīnai vajag kaut ko nebijušu un ar sajūtu, ka tas ir labs”.

Latvijas šprotes – lai arī tradicionāls produkts, taču arī pie mums tās neēd visi. Vērojot ķīniešus – viņi sākumā nedaudz baidās, tad pagaršo un saka – ir labi.

Kāda sieviete, kas šprotes pamēģināja pirmo reizi, tāpat kā viņas mazā meitiņa, atzina, ka, lai arī garšā jūtams kūpinājums, šis produkts viņas skatījumā esot ekoloģisks.

Darba netrūkst arī pavāriem. Galdā dažādi uzkožamie, un, par spīti riskam palikt nesaprastiem, tie nav kā īpaši pielāgoti Āzijas virtuvei.

Viens no nedaudzajiem uzņēmumiem, kuram šeit izdevies noenkuroties iepriekš ir Stenders. Nelielo veikaliņu apmeklēja Latvijas delegācijas vadība.

Iespēja sevi pierādīt ir ap 120 Latvijas produktiem, lai saprastu, kas ir darīts pareizi, kas vēl jāpilnveido un kā nākotnē iekarot lielās tirdzniecības ķēdes.
2 komentāri