Liverpūles ielā zem dzelzceļa atrod tūkstošiem skeletu

Komentāri
Liverpūles ielā zem dzelzceļa atrod tūkstošiem skeletu
Foto: REUTERS/SCANPIX

Londonas dzelzceļa būvdarbu laikā nejauši atklāti vērienīgi Senās Romas laika apbedījumi. Darbu objektā sākuši arheologi, un viņi lēš, ka tie būs vislielākie izrakumi Londonas vēsturē.

Šonedēļ ir pirmā nedēļa, kad arheologi sākuši no būvlaukuma izrakt seno londoniešu mirstīgās atliekas. Kopumā plānots izcelt 3000 cilvēku paliekas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apbedījuma vieta agrākajos laikos bija kapsēta, taču nekādu mirušo reģistru tajos laikos netika veikti. Lai atklātu kādi cilvēki šeit apglabāti, grupai brīvprātīgo nāksies pārskatīt visu 200 pilsētas baznīcu reģistrus. Jau atklātā informācija liecina, ka Senās Romas laikos šeit bijusi Londiniuma pilsēta.

Kā skaidro arheologi – vēsturniekiem ir daudz neskaidrību par Londonu Romas laikos – kā Londonas iedzīvotāji dzīvoja, kāda bija viņu veselība un no kā viņi mira –kā uzskata arheologi šie izrakumi sniegs ļoti plašas zināšanas un šīs neskaidrības varētu izgaismot.

Šie izrakumi tiek uzskatīti par vislielākajiem kādi Londonā līdz šim veikti.

Vēsturiskās liecības un cilvēku skeletus – aptuveni 3000 objektu – izdevās uziet būvdarbu laikā Londonas Liverpūles ielā. Cauri šai ielai stiepsies Crossrail dzelzceļš, kas tiek uzskatīts par Eiropas lielāko infrastruktūras projektu. 15 miljardu britu mārciņu vērtais dzelzceļa projekts paredz savienot Londonas austrumus un rietumus. Projekts būs gatavs pēc četriem gadiem. Šobrīd ir pabeigta aptuveni puse darbu.

Skaties video!

Lūk, foto:

Lasi vēl