Likumsargi Igaunijā notver latvieti, kurš traucies ar 227 kilometru stundā ātrumu

6 komentāri
Likumsargi Igaunijā notver latvieti, kurš traucies ar 227 kilometru stundā ātrumu
POLITSEI

Pagājušajā naktī Tallinas Robežsardzes biroja darbinieki notvēruši vīrieti, kurš ar prātam neaptveramu ātrumu – līdz pat 227 kilometriem stundā – traucies pa Piritas ielu kaimiņvalsts galvaspilsētā, vēsta “Postimees”.

Neņemot vērā mērījumu kļūdas iespējamību, pārgalvīgais autovadītājs pārsniedza atļauto ātrumu ne mazāk kā par 170 kilometriem stundā. Transportlīdzeklī bez vadītāja atradās vēl četri pasažieri.

Pēc Satiksmes uzraudzības centra ziņām, nedz šoferis, nedz līdzbraucēji nesaprata savas rīcības bīstamību un par pārkāpuma konstatēšanu drīzāk ņirgājās.

Policija aizturēja 32 gadus veco vīrieti, kurš vadīja transportlīdzekli, un viņam nācies stāties Harju apgabaltiesas tiesneša priekšā. Pēc autovadītāja teiktā, viņš vēlējies pārbaudīt transportlīdzekli un domājis arī par pasažieru drošību, liekot piesprādzēties pirms “ātruma pārbaudes”.

Saskaņā ar Harju apriņķa tiesas lēmumu autovadītājam 30 dienas jāpavada aizturēšanas centrā, un tiesības vadīt transportlīdzekli tika pieņemtas kā papildsods uz 12 mēnešiem. Lai atgūtu tiesības vadīt transportlīdzekli, viņam jāpārkārto gan teorijas, gan braukšanas eksāmens.

Satiksmes uzraudzības centra patruļdienesta priekšnieks Varmo Reinis sacīja, ka pēc viņa atmiņas autovadītājs Tallinā vēl nekad nebija pieķerts tik lielā ātrumā.

Satiksmes uzraudzības centra patruļdienesta priekšnieks Varmo Reinis

“Par laimi, vīrieša ceļojums krustojās ar likumsargiem, iekams notika kaut kas traģisks. Vadītājs riskēja ne tikai ar savu dzīvību, bet arī ar transportlīdzeklī sēdošo cilvēku dzīvību. Tik lielā ātrumā vadītājs nespēj reaģēt negaidītās situācijās vai, ja kāda iemesla dēļ ar kādu vai kaut ko būtu notikusi sadursme, mēs šodien runātu par piecu jauniešu nāvi.”

Ar ātrumu 227 kilometri stundā vidējā autovadītāja reakcijas attālums ir 100 metri, un līdz pilnīgai spēkrata apstādināšanai ir nepieciešama vairāk nekā 300 metru telpa.

Lasi vēl:

6 komentāri